Velké Meziříčí venku potvrdilo vzestup

VYSOČINA -Pět bodů vybojovali ve víkendových zápasech fotbalové divize D zástupci Vysočiny. Z vítězství se radovalo jen Velké Meziříčí, které si tři body přivezlo z Hrušovan. Po bodu urvaly týmy Žďáru nad Sázavou a Havlíčkova Brodu. Naprázdno vyšla Třebíč, která doma podlehla Otrokovicím.

27.8.2007

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/archiv

KONICE – HAVL. BROD 1:1

Domácí byli jednoznačně lepším týmem a často dostávali hráče soupeře pod tlak. Úvodní gól obstaral Režný, který prošel přes brodského obránce Novotného a přesně zamířil k tyči. Konice si vytvořila i další šance, ale nedokázala je proměnit, a tak udeřilo na druhé straně.

Těsně před poločasem se po rohovém kopu po několika odrazech dostal míč až k Pertlovi, který se z malého vápna nemýlil. Druhý poločas už příliš fotbalové krásy nepřinesl a oba týmy se nakonec rozešly smírně.

„Byl to doslova vybojovaný bod, protože soupeř byl fotbalovější a kvalitnější. Naším nejlepším hráčem byl střelec jediné branky Pertl,“ uvedl kouč Brodu Josef Soural.

Góly: 23. Režný – 45. Pertl. Rozhodčí: Konečný. ŽK: 0:1. Diváci: 400. Poločas: 1:1. Havlíčkův Brod: Adamec – Pertl, Novotný, Háněl, Mišta (83. Procházka) – Slanař, Tůma, Nepovím, Mareš (85. Ganobjak) – Liška, Provazník (65. Nechvátal).

TŘEBÍČ – OTROKOVICE 1:3

Hned v první minutě vyslal Durda do samostatného úniku Rygla, který obešel i hostujícího brankáře, ale jeho střela již neměla potřebnou razanci. Poté však už začali vystrkovat fotbalové drápky hosté.

Po hrubce obrany musel faulovat Prokop a následný trestňák kopl precizně Jordánek. Další hrubku vytvořil v 16. minutě Cenek, míče se zmocnil Zezula a ten našel zcela volného Kučeru, který nedal Beerovi žádnou šanci.

Hosté byli aktivnější i po změně stran. Domácí vykřesali jiskřičku naděje, když na rozdíl jediné branky snížil z penalty Koníř. To však už probíhaly poslední minuty zápasu a hosté si tři body vzít nenechali, naopak razítko na jejich vítězství přiklepl rovněž z penalty svým druhým gólem Jordánek.

„Utkání se nám nepovedlo, hosty jsme pustili do laciného vedení vlastními chybami, škoda šance Rygla, zápas by vypadal jinak. Soupeř vyhrál zaslouženě a my si z toho musíme vzít ponaučení,“ prohlásil trenér Třebíče Karel Kolesa.

Góly: 86. (PK) Koníř – 9. a 89. (PK) Jordánek, 16. Kučera. Rozhodčí: Bečica. ŽK: 2:1. Diváci: 300. Poločas: 0:2. Třebíč: Beer – Cenek, Václavek, Prokop, Flekal - Heres (50. Durajka), Koníř, Křivánek, Smažil (33. Martin Řezáč) - Rygl (70.Anděl), Durda.

HRUŠOVANY – V. MEZIŘÍČÍ 1:3

Velké Meziříčí se udrželo na vítězné vlně z minulého kola a svým včerejším výkonem naznačilo, že chytilo formu. Hrušovany zatím pokulhávají. Včera vsadily na sevřenou defenzivu.

Téměř celý první poločas se jim dařilo výpady hostů odrážet, těsně před pauzou však selhaly a meziříčský tým dvakrát udeřil. Napřed propálil všechno, co mu stálo v cestě, Loup, vzápětí Průša parádně zakroutil přímý kop do šibenice.

Po změně stran byla hra vyrovnaná. Brněnské mužstvo dokázalo snížit, což zástupcem Vysočiny viditelně otřáslo. Z krize se však hosté vymanili zásluhou povedené souhry po ose centrujícího Loupa, nahrávajícího Staňka a zakončujícího Jirgla.

Góly: 77. Holcman – 43. Loup, 45. Průša, 81. Jirgl. Rozhodčí: Pala. ŽK: 2:1. Diváci: 100. Poločas: 2:0. Velké Meziříčí: Invald – Krejčí, Průša, P. Mucha, Z. Mucha – Hort, F. Pokorný, Němec, Loup (Veselý) – Jirgl (85. J. Pokorný), Staněk.

Ostatní zápasy 3. kola: Židenice – Rájec- Jestřebí 0:0, Konice – Havlíčkův Brod 1:1 (1:1), Boskovice – Líšeň 0:5 (0:2), Blansko – Rousínov 2:1 (1:1), Vyškov – Protivanov 3:0 (2:0).

Příští kolo: Otrokovice – Vyškov, Líšeň – TŘEBÍČ, HAVLÍČKŮV BROD – Boskovice, Rousínov – Židenice, Hulín – Blansko, VELKÉ MEZIŘÍČÍ – Protivanov, Rájec- Jestřebí – Konice, Hrušovany nad Jevišovkou – ŽĎÁR NAD SÁZAVOU.

27.8.2007 VSTUP DO DISKUSE

Svěcení varhan v kostele sv. Jana Křtitele v Krásné Hoře.
6

Varhany se opět rozezněly v plné kráse

Věžnice nabízí volné parcely i za cenu úvěru

Formanova zdravice po 50 letech a heroinoví Makedonci: nejlepší videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 16. až 17. prosince 2017.

Nejteplejší den zaznamenali meteorologové v Moravských Budějovicích

Vysočina - Teploty na Vysočině byly v listopadu neznatelně nadprůměrné. Srážky oproti tomu zůstaly hodně pod dlouhodobým průměrem, zejména na Třebíčsku.

Muž sedl za volant se dvěma promile

Radětín - Sedmačtyřicetiletý řidič osobního automobilu Škoda Octavia v neděli doplatil na nerespektování zákona. Padesát pět minut po půlnoci ho u zastávky ICOM Radětín na silnici III/12925 zastavila policejní hlídka v rámci běžné kontroly.