Pomoci v plnění smělých plánů by jim měla od pondělí 10. září také trojice havlíčkobrodských hráčů. Mezi opory mistrovského týmu budou bezesporu patřit bratři Roman a Michal Marešovi. A spolu s nimi se v chrudimském dresu představí i další futsalista Pramenu Tomáš Šnobl.

„Nejraději bych si všechny tyhle tři kluky nechal napořád. Jenomže je asi budeme moct využít pouze v poháru,“ povzdechl si kouč Era-Packu Ota Stejskal.

Favorit dorazí ze Srbska

Velké výkony čeká trenér také od chrudimského rodáka Petra Vladyky, který ještě na jaře působil jako kapitán v druholigovém fotbalovém klubu FC Vysočina Jihlava. Po sezoně se ale rozhodl věnovat se naplno futsalu.

Východočeši si i díky němu na souboje v základní skupině věří.

„V předešlých ročnících jsme měli mnohem těžší úlohu, protože postupoval vždy jenom jeden tým, zatímco letos si postup zajistí dva nejlepší celky ze skupiny. V roce 2004 nás těsně vyřadil Sporting Lisabon, o rok později jsme podlehli v pardubické ČEZ Areně favorizovanému Dinamu Moskva 0:6. Ale hrálo se tehdy v nádherné atmosféře, kterou vytvořilo více než pět tisíc diváků. Před takovou kulisou bych si se svým týmem ještě rád zahrál,“ zasnil se trenér.

Favoritem chrudimské skupiny UEFA Futsal Cupu je srbský Marbo Bělehrad, který prý produkuje rychlý a důrazný futsal. „Kvality tohoto soupeře respektujeme, ale počítáme s výhodou domácího publika,“ zdůraznil Stejskal.

Papírově by měly skončit na nepostupových místech oba skandinávské týmy - mistr Finska Ilves Tampere a švédský Skovde. „I v případě Seveřanů platí, že míč je kulatý, proto je rozhodně nepodceňujeme,“ odmítá možné komplikace kouč.