Borová prohrála, i když smazala manko

HAVLÍČKOBRODSKO - Fotbalisté z Havlíčkové Borové litují promarněných šancí. I když v zápase 7. kola okresního přeboru prohrávali na domácí půdě s Leštinou o tři branky, tak dokázali vyrovnat, ale nakonec Leština udeřila z brejku a vyhrála gólovou přestřelku 5:4.

24.9.2007

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Libor Plíhal

PŘIBYSLAV B – SVĚTLÁ B 1:3

V bojovném zápase domácí neproměňovali svoje šance. Hosté byli lepší a zaslouženě si z Přibyslavi odvezli tři body.

Góly: 90. Kalenda – 8. vlastní, 31. Karel, 48. Valenta (PK). Rozhodčí: Beránek. ŽK: 2:2. Diváci: 100. Poločas: 0:2. Přibyslav B: Matějka – Havlíček, B. Mokrý, Mikulinec, Sobotka – Stejskal, Kalenda, T. Mokrý, Pavlík – Flekal, Musil (Málek, Zych). Světlá B: Kozelka – Vaňkát, Valenta, Čáslavský, Petřík – Karel, Krupička, Frolka, Petrus – Stojan, Šemík (Johannides, Pospíchal, Závorka).

OKROUHLICE – DOLNÍ MĚSTO 1:1

Vyrovnané utkání nakonec skončilo spravedlivou remízou.

Góly: Matějka – Halama. Rozhodčí: Hájek. ŽK: 1:2. Diváci: 50. Poločas: 0:0. Okrouhlice: Petr – Petr Beránek, T. Jelínek, Toman, P. Jelínek – Vydrář, Šulc, Matějka, Kahoun - Klbík, Pavel Beránek (Dočkal, Pešek). Dolní Město: Venc – Vaňkát, Halama, Kroužek, Petr Sklenář – Pavel Sklenář, Pejchal, Duben, Krupička – Rumanovský, Jaroš (Doležal, Švanda).

STARÉ RANSKO – LEDEČ B 3:1

Ve vyrovnaném zápase byli sice hostující hráči fotbalovější, ale domácí naproti tomu stříleli góly, a tak si Staré Ransko připsalo na konto tři body.

Góly: Dvořák, Málek, Janáček – Anděl. Rozhodčí: Čejka. ŽK: 2:1. Diváci: 70. Poločas: 1:0. Staré Ransko: Žák – Kafka, Brychnáč, Novosad, Dubský – Dohnal, Ročárek, Dvořák, Mikulecký – Janáček, Málek (Vašíček, Ondráček, Vavroušek). Ledeč B: Habásko – Pospíšil, Edr, Miláček, Hauser – Mikula, Dvořák, Janovec, Smutný – Anděl, Geher (Krejčík, Holeta).

SOBÍŇOV – MÍROVKA 5:1

Domácí měli po celý zápas jasnou převahu a dokázali ji přetavit v góly.

Góly: Ščerba 2, L. Němec, Kafka, J. Ondráček – Rázl. Rozhodčí: Stehlík. ŽK: 2:2. Diváci: 100. Poločas: 2:0. Sobíňov: Wasserbauer – Říčan, M. Ondráček, Vopršal, L. Němec – V. Starý, Kafka, Ščerba, Z. Němec – J. Ondráček, Bílek (O. Starý). Mírovka: Drbůšek – M. Mutl, L. Mutl, Adamec, P. Rázl – Strašil, Kverek, Hejkal, Lacha – Průža, J. Rázl (Drobný).

H. BOROVÁ – LEŠTINA 4:5

Hosté už v prvním poločase utekli na rozdíl dvou branek, ve druhém poločase zvýšili náskok už na 1:4. Přesto domácí dokázali srovnat na 4:4, ale hosté o vítězství rozhodli z rychlého brejku.

Góly: Blažek 3, vlastní – Bránik 2, Pajer, Piskač, vlastní. Rozhodčí: Česal. ŽK: 2:3. ČK: 1:1. Diváci: 120. Poločas: 1:3. Havlíčkova Borová: Pavel Veselý – Janáček, Brukner, Blažek, Hošák – Kučera, Chlubna, J. Veselý, Petr Veselý – Šrámek, Štefáček (M. Klement, R. Klement, Tonar). Leština: P. Piskač – Šulák, Hospodka, Staněk, Coufal – Bránik, Fiala, Čuřín, Vašák – R. Piskač, Pajer (Bárta).

LUČICE - LIPNICE 1:4

Lipnice prokázala větší vůli po vítězství a zaslouženě si z Lučice odvzala všechny tři body.

Góly: Lančarič – Nekvapil 2, Bárta, Kunstmuller. Rozhodčí: Bělovský. ŽK: 1:4. ČK: 0:1. Diváci: 70. Poločas: 0:2. Lučice: Žáček – Nedoma, Marek, Mazuch, Sommer – Kolář, Zadina, Lančarič – Fiala, Strnad, Havel (Pecha, Pavlas). Lipinice: Barták – Čeleda, Nekvapil, Kunstmuller, Tecl – Kubát, Bárta, Kocián, Pabousek – Horák, Hobza (Najbrt, Bacík).

ŽDÍREC B - KEŘKOV 7:0

Rezerva Dekory měla proti odevzdanému Keřkovu jednoduchou úlohu a vysoko zvítězila.

Góly: Sklenář 2, Matějka, Klubka, Bílek, Havelka, vlastní. Rozhodčí: Veselí. ŽK: 2:2. Diváci: 150. Poločas: 6:0. Ždírec B: Semelka – Polanský, Pleva, Havelka, Krupička – Klubka, Jiří Matějka, Jan Matějka, Bílek – Hanousek, Sklenář (Němec, Bříza, Červinka). Keřkov: Tomáš Mach – Dubský, Miloslav Mach, Musil, Zvolánek – Čejka, Zadina, Matějka, Dočekal – Marinec, Brabenec (Háněl, Pavlík, Šrámek).

14. Keřkov 7 0 0 7 1:30 0

Příští kolo: Ledeč n. S. B – Dolní Město, Světlá n. S. B – Okrouhlice, Mírovka – Přibyslav B, Leština – Sobíňov, Keřkov – Havlíčkova Borová, Lipnice n. S. – Ždírec n. D. B, Staré Ransko – Lučice.

24.9.2007 VSTUP DO DISKUSE
Osm politiků z Kraje Vysočina se účastnilo netradiční předvolební debaty Deníku
49

Jak odpovídali politici ve vysočinském Deník-Busu

Politika je v kraji pánská jízda

Nebezpečná silnice: Na tahu Jihlava - Havlíčkův Brod se zranilo čtrnáct lidí

Havlíčkův Brod, Jihlava - Hlavní silniční tah z Havlíčkova Brodu do Jihlavy se stal v pondělí kritickým místem. Během jediného dne tam došlo ke dvěma vážným dopravním nehodám. Zranilo se při nich 14 lidí.