„Určitě změny pomohly, vždyť jsme ze čtyř utkání získali deset bodů. Ale ještě si nemyslím, že by to byl obrat k lepšímu, stále týmu chybí větší sebedůvěra,“ zůstává nohama na zemi ledečský trenér Miloslav Čivrný.

Kovofiniš získal poslední skalp v Chotěboři, kde vyhráli 2:1. „Byli jednoznačně lepší a zaslouženě vyhráli. Na hráčích soupeře bylo vidět, že chtějí urvat tři body a s remízou se nespokojí,“ uznal sportovně chotěbořský lodivod Petr Kolář.

„Bylo to naprosto férové derby. Domácí uznali, že jsme si výhru zasloužili a za to před nimi musím smeknout“ vysekl soupeři poklonu Čivrný.

Chotěboř se sice ujala v devětadvacáté minutě vedení, ale poté prakticky už soupeře neohrozila. „Místo toho, abychom zasadili soupeři další úder, tak jsme jim přenechali iniciativu,“ kroutí hlavou chotěbořský kouč. „Byl to derby zápas a naši hráči vůbec nemají zaujetí pro hru. Musí si uvědomit, že si nejdou zahrát, ale vyhrát!“ podotkl Kolář.

Ve druhém poločase už byl na hřišti prakticky jediný tým – Ledeč.

„Bylo jen otázkou času, kdy jim dáme gól. Jen mě mrzí, že jsme nevyužili další gólové příležitosti. Ale jinak jsem spokojený, hráči dodrželi taktiku a podali kolektivní výkon,“ zhodnotil Čivrný.

Naopak domácí kouč Petr Kolář příliš důvodů k radosti neměl. „Chyběl mi větší pohyb, důraz, agresivita a větší nabuzení na soupeře z okresu. V tom všem nás Ledeč přehrála. Musím říct, že soupeř měl ještě další tři gólovky,“ uzavřel chotěbořský kouč.