Souboj o vedení zvládl lépe Herálec

HAVLÍČKOBRODSKO - Ve šlágru 9. kola fotbalové I. A třídy, kde se hostil vedoucí Herálec druhou Přibyslav viděli diváci zasloužené vítězství domácích.

8.10.2007

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Josef Němec

HERÁLEC (HB) – PŘIBYSLAV 3:0

Utkání začali lépe domácí, kteří už se ve 3. minutě poprvé radovali z gólu. Fukan vyskočil nejvýše na centr svého spoluhráče a otevřel skóre. Po vstřeleném gólu byli aktivnější domácí, hosté hrozili spíše z brejků, ale další gól diváci do přestávky neviděli.

Po změně stran převzala iniciativu Přibyslav a několikrát nebezpečně ohrozila domácího gólmana Koubka. Ale v 60. minutě utekl Vašák, kterého v pokutovém území fauloval jeden z přibyslavských obránců. Kuchta si pak s penaltou věděl rady – 2:0. Deset minut před koncem upravil na konečných 3:0 opět z penalty Kuchta.

Góly: 3. Fukan, 60. a 80. Kuchta (oba z PK). Rozhodčí: Doležal. ŽK: 3:3. Diváci: 240. Herálec (HB): Koubek – Ganobjak, Med, Paclík, Nermut – Hrala, Pátek, Mašek (85. Král), Kuchta – Fukan (80. Kolář), V. Vašák (87. Komůrka). Přibyslav: Hajný – Teml (39. Kasal), Suský, Svoboda, Krčál, Kunc, Strašil, Křepinský (74. Vykoukal), Němec, Smejkal, Křesťan.

BUDÍKOV – CHOTĚBOŘ 2:6

Chotěboř byla lepší, domácí přehrála hlavně kombinační hrou. Budíkov sice začal dobře, ale ve vyložené šanci F. Žáček netrefil prázdnou branku. Naopak hosté šli do vedení po hrubce obrany.

Ve vyrovnaném prvním poločase ještě Chotěboř přidala branku po rychlém protiútoku a vyšachování domácí obrany. Po změně stran se ukázala síla Chotěboře, která vstřelila další čtyři branky a zaslouženě vyhrála.

Góly: 39. a 68. Marousek (druhý z PK) – 22. a 78. Pátek, 49. a 60. Novotný, 28. Doležal, 71. Hlaváček. Rozhodčí: Kuchyňa. ŽK. 3:2. Diváci: 60. Poločas: 1:2. Chotěboř: Vykoukal – Pátek, Somerauer, Novotný (75. Palán), Hromádka, Pfeffer (68. Hlaváček), Doležal (54. D. Čapek), M. Čapek, Ďoubal, Motl, Benák.

DOBRONÍN – SVĚTLÁ 1:4

S aktivní hrou Dobronínských měli hosté velké problémy, ale Hlávkův pokus, který mířil do břevna, a dorážku Skořepy přežili. A poté začali úřadovat a trestat hrubky domácí obrany.

T. Teplan stál na konci prvního rychlého výpadu a Dobrý si podobně bezchybně počínal i při druhém zaváhání dobronínské defenzivy. Odpor domácích definitivně zlomil třetí gól Stojana.

Ve druhé půlce se hra přelévala z jedné strany na druhou a opět to byli hosté, kteří zamířili přesně. J. Teplan se nemýlil z pokutového kopu.

Góly: 88. Kalců - 20. T. Teplan, 27. Dobrý, 36. Stojan, 75. J. Teplan (PK). Rozhodčí: Nenadál. ŽK: 2:2. Diváci: 90. Poločas 0:3. Světlá: Březina – Hoke, Valenta, Rezek (50. J. Teplan), Polák – J. Stojan, L. Stojan, Dobrý (82. Vávra), T. Teplan – Císař, Blažek.

HABRY - KOŽLÍ 4:0

Haberským fotbalistům se povedl vstup do utkání, neboť již ve dvacáté minutě vyhrávali 2:0. Nejdříve se trefil z přímého kopu Stránský, poté se po centru Krajíčka skluzem prosadil Holík.

Hosté hrozili z rychlých brejků, dokonce se dostávali i do samostatných nájezdů, které ale vždy vyřešil haberský gólman Vala. Uklidnění pro domácí přišlo v 80. minutě, kdy Stránský svým druhým gólem v zápase upravil na 3:0. Konečný stav 4:0 stanovil po sólu z půlky hřiště Kudláček.

Góly: 14. a 80. Stránský, 20. Holík, 90. Kudláček. Rozhodčí: Jar. Kůrka. ŽK: 2:2. Diváci: 100. Poločas: 2:0. Habry: Vala – Hájek (69. Culka), Janouch, Doležal, M. Toma – Kudláček, Michal, Stránský, Krajíček (60. Baroch) – Holík, Havlas (63. J. Toma). Kožlí: Březina – Šrámek, Brzoň, Radoš, Urban (77. Hrabaň) – Trpišovský, Vosyka, D. Blažejovský, Vladyka – M. Blažejovský, Pajer.

KAMENICE – LEDEČ 2:1

Domácím se zápas vydařil, ale prvním poločase měla více ze hry Ledeč, která však neproměnila své šance. Měla i smůlu. Ve 30. minutě nastřelil Pokorný břevno, krátce před přestávkou Procházka orazítkoval tyč. Ledeč se do vedení dostala v 51. minutě, kdy se hlavou prosadil Šťastný.

Domácí však tlaku hostů nepodlehli, v 58. minutě Kotek tečovanou střelou vyrovnal. O výhře Kamenice, jejíž herní projev se lepšil minutu od minuty, rozhodl čtvrthodiny před koncem Plášil, který pěkně prošel do šestnáctky a umístěnou střelou nedal brankáři Ledče nejmenší šanci.

Góly: 58. Kotek, 75. Plášil – 51. Šťastný. Rozhodčí: Dlouhý. ŽK: 4:2. Diváci: 100. Poločas: 0:0. Ledeč: Vávra – Lebruška, L. Pešek, Šťastný, P. Pešek, Procházka, Smutný (57. Hoffmann), Janů (80. Mikula), Příhoda, Turek, Pokorný.

VĚŽNICE - SPEŘICE 3:1

Začátek utkání patřil hostům, kteří svou optickou převahu brankově vyjádřit nedokázali. Naopak první střela domácích z kopačky Šimoníčka zapadla za záda gólmana Brzoně.

Speřičtí fotbalisté dokázali odpovědět až pár minut před přestávkou, když nejvýše po rohovém kopu vyskočil Sávi. Věžnice však odcházela do kabin jako vedoucí celek, po nahrávce Baráka se mezi střelce zapsal Neuvirt.

Ve druhé půli si domácí výsledek pohlídali a po několika neproměněných šancích pečetil důležitou výhru Barák.

Góly: 21. Šimoníček, 43. Neuvirt, 91. Barák – 42. Sávi. Rozhodčí: Beseda. ŽK: 2:2. Diváci: 120. Poločas: 1:0. Věžnice: Březina – Wasserbauer, Chalupník, Kunc, Brukner – Neuvirt (76. Prokeš), Čurda, Šimoníček, Staněk (82. Havlíček) – Martínek, Barák.

14. Kožlí 9 0 2 7 3:23 2

Příští kolo: Herálec (ZR) - Věžnice, Přibyslav - Ústrašín, Kožlí - Herálec (HB), Chotěboř - Habry, Kamenice - Budíkov, Speřice - Dobronín, Ledeč - Světlá.

8.10.2007 VSTUP DO DISKUSE
To mají za sebou fotbalisté Štoků (v modrém). Tentokrát na ně nestačil nováček z Rozsochatce, který si odvezl porážku 6:1.

Štoky deklasovaly nováčka z Rozsochatce

V čele skupiny Střed druhé ligy jsou už zase havlíčkobrodští hokejisté (v červených dresech). Tábor totiž klopýtl s Kolínem.

Bruslaři rozstříleli Medvědy a vrátili se do čela tabulky

Jak odpovídali politici ve vysočinském Deník-Busu

Vysočina - Přinášíme vám vyplněný dotazník politických špiček z Vysočiny. Takto politici odpovídali na naše otázky v Deník-Busu před volbami v pátek 13. října.

Politika je v kraji pánská jízda

Vysočina - Přehled lídrů nejsilnějších politických stran na Vysočině jednoznačně ukazuje na pánskou jízdu. Ženu mají ve svém čele pouze Zelení. Před čtyřmi lety přitom stálo v čele kandidátek v kraji hned několik žen. ANO táhla vzhůru dnešní eurokomisařka Věra Jourová, ODS vedla do parlamentu Jana Fischerová, ženy stály v čele kandidátek Zelených, Pirátů i zemanovců.

Nebezpečná silnice: Na tahu Jihlava - Havlíčkův Brod se zranilo čtrnáct lidí

Havlíčkův Brod, Jihlava - Hlavní silniční tah z Havlíčkova Brodu do Jihlavy se stal v pondělí kritickým místem. Během jediného dne tam došlo ke dvěma vážným dopravním nehodám. Zranilo se při nich 14 lidí.