VELKÉ MEZIŘÍČÍ – H. BROD

1:5

„Byly to vlastně dva zápasy. Ten první v podobě úvodního poločasu jsme zvládli dobře. A pak? To se absolutně nedá hodnotit,“ kroutil hlavou jeden z velkomeziříčských trenérů Miroslav Karpíšek.

Úvodní šance patřila hostům, ale Provazníka vychytal Invald. Pak si vzal hlavní roli domácí kanonýr Staněk. Nejprve svoje sólo zakončil nepřesným lobem. Poté už ale udeřil, když se zorientoval ve mlýnici těl a dorazil do branky míč, který nepřesně trefil jeho spoluhráč Hort.

Ve druhém dějství byly na hřišti k vidění úplně jiné týmy. Velmi ustrašení domácí vyráběli jednu minelu za druhou. Tůmovu střelu vyrazil Invald jen před sebe, ale s dorážkou Nechvátala si poradil. Stejně podržel svoje spoluhráče i při další příležitosti havlíčkobrodského útočníka. Jenomže pak už udeřilo. Mladíček Liška se obtočil kolem dvojice domácích obránců a přízemní střelou o tyč vyrovnal.

Za sedm minut našel Šťastného přetažený roh hlavu Nechvátala a ten poslal Brod do vedení. Blížící se pohromu mohl ještě utnout Hort, ale v úniku trefil jen dobře vyběhnutého Adamce. Prakticky hned poté utekl po levé straně Liška a svým centrem našel Nechvátala, který se opět nemýlil. Na druhé straně se uvolnil opět Hort, ale stejně jako předtím vyšel ze souboje vítězně Adamec.

Poté opět jako přes kopírák utekl Liška. Tentokrát jeho centr našel Provazníka a ten hlavou přeloboval bezmocného Invalda. Nemohoucnost domácích podtrhl Průša, který mířil z pokutového kopu jen do tyče. Ránu z milosti zasadil Velkomeziříčským nádhernou střelou nejlepší hráč zápasu Liška.

„Neřekl bych, že jsme domácí vyloženě přehráli. Naše mužstvo je hodně mladé, a když se nám povede vstřelit gól, hraje v obrovské euforii. Měli jsme štěstí. Do čeho jsme kopli, to skončilo gólem,“ řekl po utkání spokojený kouč Slovanu Josef Soural.

Góly: 10. Staněk – 52. a 76. Liška, 59. a 69. Nechvátal, 65. Provazník. Rozhodčí: Hess. ŽK: 1:2. Diváci: 850. Poločas: 1:0. V. Meziříčí: Invald – Mifek (69. Souček), Galia, Wasserbauer, J. Krejčí – Hort, Průša, Loup (82. Z. Mucha) – L. Němec, F. Pokorný – Staněk (89. J. Pokorný). H. Brod: Adamec – Pertl, Novotný, Háněl, Végh – Provazník (87. Mišta), Šťastný, Tůma, Nepovím – Nechvátal (83. Janďourek), Liška (85. Procházka).
10. kolo: Židenice - Konice 0:0, Hulín - Protivanov 3:2 (0:2), Rousínov - Otrokovice 1:0 (0:0), Blansko - Boskovice 2:1 (1:1), Hrušovany nad Jevišovkou - Vyškov 2:1 (1:0), Rájec-Jestřebí - Líšeň 3:0 (0:0).