Tabulka pravdy hovoří pro Světlou

Nejlepší výchozí pozici mají před víkendem světelští fotbalisté, kteří se po minulém kole vyhoupli do čela tabulky. Nyní je ale čeká těžký oříšek – třetí Přibyslav. „Důležité je, že si kluci začali věřit a to je vždycky první krok k úspěchu,“ zamyslel se světelský trenér Jaroslav Žejdlík.

V jeho sestavě visí otazníky nad startem útočníků Jaroslava Teplana a Luboše Stojana. „Museli jsme přeškolit urostlého stopera Valentu na útočníka. S čím vyrukujeme na soupeře, to si určíme na pátečním tréninku,“ pousmál se Žejdlík.

Světelský kouč zatím nemůže strávit nečekané klopýtnutí v domácím zápas se Speřicemi, které skončilo 2:2. „Byla to naprosto zbytečná ztráta dvou bodů, nevím co se to s klukama dělo,“ krčil rameny světelský šéf lavičky.

Machatka by bral i remízu

Podle přibyslavského kormidelníka Vítězslava Machatky nemá zápas ve Světlé favorita. „Myslím, že síly jsou vyrovnané, pokud by střetnutí skončilo plichtou, byli bychom spokojeni,“ přiznal přibyslavský trenér.

Přibyslav přijede do Světlé s vizitkou nejproduktivnějšího týmu. „S útočnou fází jsem spokojen, dáváme dost gólů, na druhé straně však i zbytečně inkasujeme. V každém případě musíme proti Světlé vycházet ze zajištěné obrany. Důležité bude, jak nám zahraje středová řada a zda se nám podaří vstřelit úvodní gól, který je vždy pro tým potřebnou injekcí,“ dodal Machatka.

Třetím týmem do party je brodský Herálec, který dlouho I. A třídu vedl. O prvenství je ale v minulém kole připravila Světlá. Herálec nyní hostí na domácí půdě předposlední Budíkov.