Soupeř Slovanu má na podzim výbornou formu, ani jednou zatím neprohrál. „Rádi bychom jim uštědřili prohru, ale to je vzhledem k postavení v tabulce a síle soupeře spíše přání. Na druhou stranu nám se daří více proti týmům ze špice než proti mančaftům na stejné úrovni,“ předesílá trenér Slovanu Josef Soural.

Havlíčkův Brod na nejlepší tým divize vyrukuje nejspíše jen s jedním útočníkem. „Nechvátal nebude k dispozici z pracovních důvodů. Naopak se vrací Michal Mareš. Asi nastoupíme jen s jedním hráčem na hrotu – Liškou – s tím, že vyztužíme středovou řadu. Vše se doladí až před zápasem,“ nastínil možnou variantu šéf brodské lavičky.

Obrana Slovanu vyhlašuje na dnešek pohotovost, v sestavě Hulína totiž řádí útočník Jaromír Paciorek, který soupeřům nasázel třináct gólů. „Osobní obranu nechystáme, ale samozřejmě víme, že je hodně nebezpečný. Budeme mu to chtít co nejvíce znepříjemnit,“ prozradil Soural.

Fotbalisté Slovanu by rádi zapomněli na nepovedený zápas v Rousínově, kde prohráli 1:0.

„Musíme k tomu přistoupit daleko zodpovědněji než minule, přidat hlavně důraz. Já říkám, že se v této soutěži dá porazit každý. Bohužel ztrácíme body se srovnatelnými soupeři,“ povzdechl si Soural. „Chceme udělat aspoň bod,“ dodal na závěr.