„Docela dlouho jsem se rozhodoval. Výbor mě požádal, abych pokračoval a já souhlasil,“ vysvětlil Žejdlik. „Minulý týden jsme měli s výborem asi tříhodinovou schůzku, na které mi slíbili, že přivedou dva kvalitní hráče, abychom se mohli prát o samotnou špici tabulky,“ dodal světelský lodivod.

Na lídra ztrácí jen dva body

Světlá po podzimu zaostává jen dva body za vedoucím brodským Herálcem. „Právě domácí zápas s Herálcem mě nejvíce potěšil, potom jsem byl velice spokojený v pohárovém zápase se Ždírcem, ve kterém jsme vedoucí tým krajského přeboru porazili,“ liboval si šéf světelské lavičky.

Naopak nejvíce ho nadzvedl domácí remíza se Speřicemi 2:2. „Přistoupili jsme k tomu naprosto laxně a pořádně se nám to vymstilo. Navíc hostující tým nebyl v nejsilnějším složení. Doufám, že už se to nikdy nebude opakovat,“ rozčiloval se ještě s odstupem času Žejdlík.

Přepsání historie

„Vlastně jsem přepsal dějiny světelského fotbalu. Po jedenácti letech se nám totiž podařilo vyhrát, když byla pouť a po sedmi letech jsme vyhráli v Ledči,“ usmíval se světelský trenér.

Rezek už je v pořádku

Vůdčí osobností ve Světlé je kapitán Slavomír Císař, ale na kouče Žejdlíka udělal největší dojem úplně jiný ze světelských hráčů.

„Výborný byl univerzální záložník Luboš Rezek. I když je to velice mladý hráč, jiní by se od něj mohli klidně učit. Je to jeden z našich nejlepších hráčů, pokaždé hraje na maximum,“ poukázal na talentovaného záložníka světelský lodivod.

Rezek ovšem asi na podzim nebude mít nejlepší vzpomínky, po posledním zápase s Přibyslaví zkolaboval.

„Teď už je v pořádku. Ale i to svědčí o jeho maximálním nasazení, protože zkolaboval po totální vyčerpání. Neměl dostatek tekutin v těle,“ vysvětlil na závěr Žejdlík.