„Jsem z toho trochu rozpačitý, s podzimem nejsem spokojený. Největší slabinou jsou domácí zápasy, kde hodně ztrácíme,“ nechal se slyšet věžnický šéf lavičky Václav Hospodka.

Posunout se výš

Trenér Hospodka už má jasno, o co by měli jeho svěřenci hrát v jarní části skupiny A I. A třídy. „Rád bych se posunul výš. Představoval bych si umístění do pátého místa. Právě kdybychom zvládali domácí zápasy, byli bychom tam. Pro nás zápas na domácím trávníku je spíš nevýhoda,“ kroutí hlavou trenér Věžnice.

Další slabinou osmého týmu je podle kouče slabá fyzická kondice. „Většinou vyhoříme ve druhém poločase. Parádní zápas jsme hráli s Přibyslaví… ale jen do třicáté minuty. Potom jsme úplně odešli a prohráli jsme 4:1,“ upozorňuje Hospodka.

Barák je oporou

Ve Věžnici začnou přípravu na jaro o něco později než ostatní týmy. „Trénovat budeme od začátku února. Je to ponaučení z loňska, příprava byla dlouhá a nabuzení vyprchalo ještě do začátku soutěže. Musíme se zaměřit hlavně na nabrání fyzičky,“ prozrazuje věžnický kouč.

Hospodka se opírá hlavně o útočníky Baráka s Martínkem. „Barák se vrátil po dlouhodobém zranění a je to opravdu velký přínos. Na podzim je nejlepší střelec týmu. Martínek ho dobře doplňuje, dal pět gólů. Ovšem kdyby na sobě více pracoval, mohl by podávat ještě lepší výkony,“ říká.

Věžnický trenér nemůže stále zapomenout na derby s Dobronínem, které jeho ovečky prohrály 0:1. „Neštve mě výsledek, ale spíše výkon hráčů. Hned jsem říkal, že na to musíme zapomenout. Přizpůsobili jsme se hře, která nám absolutně nevyhovuje,“ krčí rameny Hospodka.

„Naopak solidní výkon jsme předvedli proti Přibyslavi, ale jen do 30. minuty. Špatný nebyl ani výkon ve Světlé, kde jsme sice prohráli 3:2, ale v kombinované sestavě jsme předvedli dobrý výkon,“ uzavírá věžnický trenér.