Slovan se představí už se zeštíhleným kádrem na šestnáct hráčů. Pikantní je, že před zápasem se oba kluby dohodly, že do Ždírce zamíří na jarní hostování defenzivní hráč Miroslav Havel, který prošel mládežnickými kategoriemi v Jihlavě.

„Míra naskakuje po těžkém zranění a potřebuje se rozehrát. Už jsme se o tom bavili a oboustranně jsme tenhle transfer přivítali,“ uvádí brodský kouč Josef Soural.

„Zbývá nám jen příchod Havla doladit. Je to výborný hráč a nám pomůže zacelit mezery vzadu,“ pochvaluje si trenér Ždírce Richard Zeman a dodává: „Za nás nastoupí už proti Brodu.“

Mladí na hostování

Trenér Soural v pátek večer na tréninku oznámil, kdo se do jarního kádru nevejde. „Tým bude podobný jako na podzim, doplněný o brněnské posily Marošiho, Ruslera a Balaščáka. Mladší perspektivní hráče typu Végha pošleme na hostování. Potřebují hrát, a ne paběrkovat. Šestnáctku v hlavě mám, ale kvůli zraněním ještě některé hráče vyzkouším.“

V Havlíčkově Brodě pomalu končí fáze nabíraní kondice, na řadu přichází herní tvář mužstva. „Teď už jdeme do kvality a nácviku herních situací. Proti Ždírci protočím všechny hráče, ale už to nebude ve stylu, že bych v poločase vyměnil šest lidí,“ dodává Soural.

Dekora naopak ještě kádr neuzavřela. „Čekáme ještě, jestli by se nám nepodařilo přivést někoho z vytipovaných hráčů z Pardubic. To je tak otázka týdne či čtrnácti dní,“ uvádí Zeman.

Jeho svěřenci zatím odehráli dva zápasy a oba skončily pro ně debaklem (Jihlava st. dorost 0:5, Přibyslav 1:4). „Dostali jsme dvě laty, na tréninku jsme si o tom promluvili. K zápasu přistoupíme s mnohem větší zodpovědností, podobný výsledek se nemůže, a jsem přesvědčený, že nebude opakovat.

Očekávám vyrovnaný fotbal, který bude vzhledem ke stádiu přípravy kvalitní,“ dodává Zeman.

Proti předchozímu utkání s Přibyslaví nebudou chybět Hanousek a Ptáčník, do Pelhřimova naopak neodcestuje Sobotka.