Kdo si myslel, že Pramen Ledeč smázne, byl na omylu. V prvním poločase byl sice Brod lepší, ale druhou část podcenil a domácí se začali nebezpečně dotahovat.

LEDEČ – H. BROD
4:6

Hosté začali suverénně a potvrdili to i brankami Šnobla a Petra Mareše. Nejvíce byla v prvním poločase vidět dvojice hostujících Moučky a Mareše, ale měli smůlu v koncovce, jejich střely míjely branku a nebo trefovaly konstrukci branky. Když dal Pudil třetí gól do šatny, zdálo se být rozhodnuto. Jenže.

Domácí začali hrát aktivněji, i když k tomu přispívala statická hra Pramenu. Ve třicáté minutě Dvořák snížil, ale po chvíli nejhezčí brankou utkání zvýšil Kaplan. Ve 40. minutě opět domácí snížili Andělem, ale na rozdíl tří branek zvýšil Vágner.

Když byl domácí Pokorný po druhém faulu a druhé žluté kartě vyloučen, Vágner přesilovku ihned využil.

Potom Moučka předvedl slalom celým hřištěm, obešel i gólmana Dočkala, ale do prázdné branky už nezasunul. Potom ještě proměnil nahrávku Moučky Šnobl v šestý gól, a to bylo ze strany Pramenu vše.

Děravá obrana hostí v závěru dovolila nejlepším hráčům Elkompexu Andělovi s Dvořákem snížit na přijatelný výsledek pro domácí. „Výkon v druhém poločase by na divizní Arsenal Brtnici, s kterým hrajeme semifinále, nestačil,“ upozorňuje vedoucí mužstva Havlíčkova Brodu František Milichovský.

Góly: Anděl 2, Dvořák 2 – Šnobl 2, Mareš, Pudil, Kaplan, Vágner. Poločas: 0:3. Ledeč nad Sázavou: Dočkal – Jindra, Mašek, Dvořák, Anděl, Pokorný, Matyáš, Pajer, Ouřada. Havlíčkův Brod: Janota – P. Mareš, Kaplan, Šnobl, Pudil, Vágner, Moučka, Fišer, Stojan.