K čemu vlastně došlo? Před nedělním zápasem se Sokolem Konicí (2:5) se rozhodl Balaščák po konfliktu odjet domů. „Proslýchalo se, že jsem se urazil, že nejsem v základní sestavě, ale to není vůbec pravda. Ani jsem nepočítal, že v ní budu. Problém byl úplně někde jinde,“ tvrdí Balaščák.

Problém kvůli mobilu

„Vše začalo kvůli mobilu. Psal jsem tátovi smsku, že nemusí tolik spěchat na zápas, protože nejsem v základní sestavě. Jedna nejmenovaná osoba po mně vyjela, ať už ho konečně vypnu. Potom se ke mně vrátila a zeptala se mě, jestli mám nějaký problém. Já jsem řekl, že ano, protože se mnou čtrnáct dní nekomunikuje. On pak řekl, že jsem na něj byl drzý naposledy. Bohužel jsem reagoval asi trochu ukvapeně,“ poodhalil roušku tajemství brodský útočník.

„Jsem výbušnější a jednal jsem v emocích, ale nemyslím si, že by byla chyba jen u mě. Ten člověk se mnou čtrnáct dní prostě nekomunikoval a já to v sobě dusil. Před zápasem s Konicí to vygradovalo a odjezd mi přišel jako nejlepší možné řešení,“ dodává.

Chce to urovnat v kabině

Jestli se Balaščák ještě vrátí do Havlíčkova Brodu, to se teprve uvidí. „S trenérem Souralem jsem mluvil asi tři dny potom, ve čtvrtek i v pátek. Určité věci jsme si vyjasnili a naznačil mi, že rozhodně dveře zavřené nemám. Ale já se musím rozmyslet, nevím, jak by reagovali na můj návrat kluci v kabině. Před tréninkem chci zajít do kabiny a vysvětlit jim, proč jsem to udělal,“ plánuje nejlepší střelec Slovanu v přípravě. „Kdybych se vrátil, bude na mě vyvíjen ohromný tlak,“ připouští.

S kým měl konflikt, nechtěl Balaščák prozradit. „S tím člověkem jsem měl dobré vztahy. Když jsem se vracel domů, měl jsem smíšené pocity. Mrzelo mě to, ale zároveň jsem byl naštvanej,“ vrací se k osudné neděli. „Ještě musím vychladnout a musí opadnout emoce, abych si to s tím člověkem o tom promluvil,“ uzavřel.