Kuchta: Postoupit může kdokoliv

Díky vyrovnanosti na předních příčkách se dá očekávat lítý boj mezi týmy zejména z Havlíčkobrodska. „Myslím si, že o první příčku se může prát pět šest týmů a všichni mohou vyhrát. Je to hodně našlapané a postoupit může kdokoliv,“ tvrdí trenér brodského Herálce Petr Kuchta. „Mezi týmy jsou malé bodové rozdíly. Určitě bude hrát roli i štěstí a jak se budou jednotlivým týmům vyhýbat zranění,“ pokračuje herálecký kouč.

Herálec v posledním kole přepustil po remíze 1:1 s Ledčí vedoucí příčku tabulky Přibyslavi. „Prakticky nikdo nečekal, že budeme po podzimu mít tolik bodů,“ zvážněl šéf herálecké lavičky.

„Bohužel, proti Ledči jsme hráli ustrašeně. Sice na začátku jsme si vytvořili tlak a dali gól, ale jen jeden. I druhý poločas jsme začali dobře, jenže potom si někteří hráči mysleli, že už se nemůže nic stát a úplně přestali hrát. Hosté poté vyrovnali,“ zhodnotil zápas Kuchta. „Ledeč má mladý perspektivní tým a určitě hodně týmů zle potrápí,“ vysekl poklonu soupeři trenér brodského Herálce.

Soutěž je vyrovnaná

Ledeč má sice na vedoucí týmy dva zápasy k dobru, ale v Herálci potvrdila, že nehodlá hrát druhé housle. „S bodem jsem spokojený. V prvním poločase jsme měli sice problémy, dostali jsme laciný gól. Domácí ho daly ze standardky, na které jsem kluky upozorňoval. Ve druhé půli jsme hru vyrovnali a odvezli jsme si, myslím, zaslouženou remízu,“ vrátil se k derby ledečský trenér Miloslav Kafka.

„Teď nás čeká Přibyslav a rádi bychom ji potrápili. Jdeme od zápasu k zápasu. Soutěž je tak vyrovnaná, že každý může porazit každého,“ uzavírá kouč ledečského Kovofiniše.