H. BROD – TŘEBÍČ 3:2

V úvodu zápasu měli více ze hry domácí. Skóre otevřel Havlíčkův Brod v 28. minutě, kdy se zablokovaná střela dostala na hranici vápna k Pappasovi, který míč poslal k tyči - 1:0. Hned potom mohl jít Slovan do dvougólového vedení, ale Háněl hlavičkoval nepřesně.

Hosté se dočkali vyrovnání o tři minuty později. V brejku se ocitl Durda, jenž míč naservíroval do běhu na pravou stranu Křivánkovi a ten nekompromisně zavěsil pod břevno.

Druhý poločas začala aktivně hostující Třebíč, v 50. minutě měl obrovskou šanci Durda. Na malém vápně byl úplně osamocený, ale hlavičku nasměroval jen do náruče domácího brankáře Adamce. Takřka vzápětí udeřili domácí, na standardní situaci Vojtíška vyskočil nejvýše Balaščák, ten sice nejdříve trefil tyč, míč se ale odrazil od tyče znovu k němu a tělem ho usměrnil do branky – 2:1.

Třebíč se snažila o vyrovnání, ale znovu vyhořel Durda. Ve vápně si pohrál s Ruslerem, ale naštěstí pro domácí za něj zaskočil Háněl, který míč odkopl. Domácí se zatáhli a hrozili už jen z brejků.

V závěru jeden z nich využili, Niederle vyslal do šance Balaščáka, ten přihrál Tůmovi, který trefil odkrytou branku. V poslední minutě nastavení kosmeticky upravil výsledek Koníř.

„První poločas jsme začali příliš ustrašeně, nedostali jsme se vůbec do hry. Vůbec jsme nehráli to, co jsme si řekli. Po přestávce jsme byli aktivní. V padesáté minutě měl obrovskou šanci Durda, kterou neproměnil. Vzápětí přišel trest ze standardky,“ poznamenal k zápasu trenér Třebíče Antonín Salák.

„Špatný terén určitě kvalitě zápasu nepřispěl, bylo to velice těžké. Dneska to bylo hlavně hodně o bojovnosti. Jsem rád, že jsme tohle derby zvládli,“ zářil štěstím trenér Slovanu Josef Soural.

„Snad nás výhra povzbudí a podaří se nám udělat sérii dobrých výsledků. Doufám, že tenhle zápas bude zlomový,“ dodává Soural.

Góly: 28. Pappas, 54. Balaščák, 88. Tůma – 34. Křivánek, 90. Koníř. Rozhodčí: Chabiča – Sedlář, Kolář. ŽK: 1:2. Diváci: 250. Poločas: 1:1. Havlíčkův Brod: Adamec – Rusler, Vojtíšek, Háněl, Mároši – Mareš (42. Balaščák), Novotný, Niederle, Nepovím – Pappas (61. Bláha), Tůma (89. Zimprich). Třebíč: Beer – Jedlička (23. Brabenec), Kopeček, Vejmelka, Václavek – Smažil, Durajka, Linhart (69. Rýgl), Koníř, Křivánek (75. Řezáč) – Durda.