„Téměř všichni hráči Kožlí prošli Ledčí, takže to bude určitě hodně zajímavé,“ upozorňuje sekretář ledečského fotbalu Karel Hruša. „Pro hráče, kteří jsou z Ledče, to bude určitě hodně prestižní, nesmíme je v žádném případě podcenit,“ je si vědom trenér Kovofiniše Miloslav Kafka.

Derby bývají otevřená

Oba soupeře sice dělí v tabulce neuvěřitelných pětadvacet bodů, když Kožlí má na svém kontě pouhé dva. „To je ošemetné, protože v minulém zápase pořádně potrápili Přibyslav,“ uvažuje Kafka.

Kožlí sice poslední duel prohrálo 0:2, ale předvedlo solidní výkon. Naopak Kovofiniš se trápil a prohrál 1:0 v Ústrašíně, který je v dolní polovině tabulky.

„Musíme konečně střeleckou smůlu, která nás provází v posledních zápasech, zlomit. Musíme prolomit psychickou nepohodu. Doufám, že hlavně vstřelíme nějaké góly,“ přeje si zkušený ledečský kouč. „Musí to jednotliví hráči vzít na sebe. V minulém zápase podal maximální výkon Příhoda, ale ostatní se hledali, to se musí změnit,“ tvrdí Kafka.

Kožlí je sice v I. A třídě poslední, ale v derby si věří. „Odehráli jsme pěkný zápas s Přibyslaví, tak by to už mohlo teď přijít. Bude to určitě vyrovnaný boj,“ prozrazuje trenér Kožlí Miloš Březina. Tomu dává za pravdu i Kafka: „Derby je otevřené.“

Hostující tým by si rád přivezl z Ledče i nějaký bodový zisk. „Klidně může být i remíza, nebo můžeme vyhrát. Bude to hodně o tom, kdo dá první gól,“ uzavírá Březina.