Stav není ideální

Kolesa vedl první trénink v pondělí v podvečer, na něm byla ovšem jen část hráčů. „Byl to jen regenerační trénink, takže se ho zúčastnili jen brodští hráči. Těm jsem byl představen,“ prozrazuje nový trenér Slovanu. Hráči z Brněnska absolvovali až včerejší trénink. „S hráči, kteří byli na pondělním tréninku, už jsem si o celé situaci popovídal. Ostatní čekají pohovory, až se setkáme,“ prozradil Kolesa.

Ten rozhodně nemá jednoduchou úlohu. „Situace rozhodně není ideální. Tři hráči jsou zranění – Mareš, Háněl a Provazník. Teď už mohu pracovat jen s těmi, co je k dispozici, ale rozhodně se toho nebojím. Pro záchranu udělám maximum,“ tvrdí staronová tvář v brodské kabině.

Premiéra stejná jako derniéra

Nový kouč Slovanu viděl na jaře dvakrát tým v akci. „Byly to dva úplně odlišné zápasy, nepovedený s Konicí a naopak vydařený s Třebíčí. Určitý obrázek o týmu tedy mám. Jedním z hlavních úkolů je stmelit kabinu,“ je si dobře vědom Kolesa.

První zápas ho čeká v sobotu v Otrokovicích. „Shodou okolností jsem v Otrokovicích naposledy vedl Třebíč, takže vím, jakou hru předvádějí. Budu se snažit kluky na ně dobře připravit,“ prozradil bývalý kouč divizního konkurenta z Třebíče.

Při odvolání trenéra Sourala došlo k paradoxní situaci, protože právě exbrodský kouč je zároveň místopředsedou klubu a členem výboru. „Prakticky je to patová situace. Sám sebe jsem hodnotil a sám sebe jsem vyhazoval,“ říká s nadsázkou Soural.

Soural má smíšené pocity

Špatné výsledky se už řešili delší dobu. „Nějaká konzultace proběhla už před zápasem s Třebíčí. Teď je to prakticky logické vyústění celé situace. Mám z toho smíšené pocity,“ svěřil se trenér, který dovedl Slovan do vytoužené divize. „Přišlo mi, že hráčům chybí některé základní věci,“ dodal.

Definitivní verdikt prý přišel už po nedělním zápase s Protivanovem, které Slovan prohrál 0:3. „Hned po zápase jsme se sešli a začali hledat nějaké východisko. Výkon byl podle mě bezkrevný,“ říká Soural.

„Změna trenéra je poslední impuls, poslední krok jak se zachránit. Nikdo nový už nemůže přijít. Bylo to prakticky jediné možné řešení. Doufám, že to pomůže, aby se divize zachránila,“ tvrdí Soural. „Pro mě je to neúspěch, ale zároveň je to obrovská zkušenost,“ uzavřel.