„Doufám, že jsme se výhrou v Dobroníně chytli. Začali jsme zase hrát fotbal. I sestava se ustálila,“ připomíná trenér heráleckých fotbalistů Petr Kuchta.

„Musíme nějakým způsobem potvrzovat, že zaváhání v Budíkově byl jen momentální výpadek,“ uvědomuje si světelský kouč Jaroslav Žejdlík.

Oba týmy čekaly včera dohrávky zápasů (výsledky byly známy po uzávěrce – pozn. red.). „Myslím si, že to pro nás není problém, protože v týdnu hrajeme přátelská utkání nebo modelové zápasy,“ prozradil šéf světelské lavičky. „Je to jen jednou za čas. Navíc zápas je lepší než trénink, proto v tom nevidím žádný problém,“ shoduje se se svým protějškem Kuchta. „Největší problém je uvolňování hráčů ze zaměstnání a podobně,“ tvrdí herálecký kouč.

Oba konkurenti se mohou po víkendovém zápase navíc i vyhoupnout na samé čelo tabulky. Ve včerejších zápasech však nesměly zaváhat. „Bereme to jako každý jiný zápas. Všichni doufáme, že nám dohrávka s Kožlím nesebere moc energie. Herálec je přeci jen silnější tým,“ řekl před včerejším zápasem Žejdlík. „Zkusíme vyhrát, chceme hrát na špici, ale pokud se to povede, nic se nestane. Hlavně se při našem fotbale musí bavit diváci,“ nechal se slyšet Kuchta.

Herálec se bude muset proti Světlé nejspíše obejít bez klíčového hráče. „Uvidíme, jestli Petr (Kuchta) nastoupí. Vypadá to, že spíš ne,“ prozrazuje Kuchta starší. „My bychom měli být kompletní, pokud se nikdo v dohrávce nezraní,“ uzavírá světelský trenér.