„Troufám si říct, že jde o tým, který stále hraje o postup. My můžeme jen překvapit,“ tvrdí havlíčkobrodský trenér Karel Kolesa. Situace Slovanu na jaře není příliš lichotivá. Týmu navíc na půdě favorita bude chybět minimálně jeden klíčový hráč - Roman Provazník. Svalová zranění mají i Aleš Vojtíšek s Tomášem Tůmou. „Ještě budu mluvit s Michalem Marešem, jestli by mohl nastoupit,“ nastínil Kolesa.

Havlíčkův Brod neoslňuje nijak nepropustnou defenzivou. V posledních čtyřech zápasech dostal deset gólů. „Ale nejednalo se o nějak jednoznačné zápasy. Byly tam nějaké chyby, a hlavně chybělo nasazení. Teď zkusím v sestavě udělat nějaké drobné změny. Uvidíme, jestli to pomůže,“ podotkl Kolesa.

To Žďár příliš se sestavou experimentovat nemůže. I když se uvidí, co s týmem udělal náročný zápas v Konici. „Vždycky vycházíme z předzápasového tréninku. Teď nemůžu říct, kdo bude a nebude k dispozici,“ vysvětluje žďárský lodivod Petr Nedvěd. Moc dobře ví, že jeho tým nečeká nic jednoduchého.

„Brod hraje o každý bodík a určitě mu nebude chybět nasazení. Ale domácí jsme my, takže bychom se s tím měli porvat a zvítězit,“ dodal Nedvěd.

Divizní menu
ČTVRTEK 16.30:

VELKÉ MEZIŘÍČÍ - TŘEBÍČ
Boskovice - Vyškov
Konice - Protivanov
Židenice - Otrokovice
Blansko - Líšeň
ŽĎÁR N. S. - H. BROD
Hrušovany - Rájec-Jestřebí
Hulín - Rousínov