„Vyhořeli jsme na plný čáře. Domácí nás překvapili svojí agresivitou. Zřejmě jsme byli moc přemotivovaní,“ procedil mezi zuby kapitán Světlé Slavomír Císař. „Domácí vyhráli naprosto zaslouženě, ale my jsme jim to hodně usnadnili,“ ví světelský šéf lavičky Jaroslav Žejdlík.

„Mně se to naopak hodnotí velice dobře. Vyhráli jsme. Byl jsem naprosto spokojený s výkonem celého týmu,“ usmíval se trenér brodského Herálce Petr Kuchta.

Stoper si vybral slabší den

Světelští sice zahrozili jako první, ale ve zbytku zápasu už hráli jen druhé housle. Nešťastným hrdinou zápasu byl světelský stoper Jiří Valenta, který byl u všech třech gólů. První slabou chvilku si vybral na konci prvního poločasu, kdy podcenil dlouhý herálecký nákop, ten ho přeskočil, Vašák i díky přispění světelského obránce dostal míč do sítě. Druhý hřebíček přidali Herálečtí hned po změně stran, kdy byl Valenta opět v souboji nedůrazný. „Prakticky po druhém gólu bylo po zápase,“ podotkl trenér Světlé.

Ani při třetí herálecké trefě nemá světelský zadák čisté svědomí. Vašák ho obral o míč a zasadil poslední hřebíček do světelské rakve. „Nemůžeme to svádět jen na jednoho hráče, na Jirku Valentu. Byly to hrubé chyby celé obrany. Jsou tam čtyři a ostatní mu měli pomoci,“ uvědomuje si světelský kouč Jaroslav Žejdlík. „Někteří hráči se ovšem ani nezpotili,“ kroutil hlavou Žejdlík.

„Domácí mají zkušenější tým, což se na výsledku takového důležitého zápasu asi taky podepsalo,“ podotkl světelský špílmachr Císař.

Bojovat se bude až do konce

Herálec na začátku jara trochu hledal podzimní formu, ale v posledních třech duelech válcují svoje soupeře. Získali devět bodů a mají oslnivé skóre 9:0. „Stabilizovali jsme tým. Výborně se nám ho podařilo skloubit. Obranu máme zkušenou, v záloze hrají zkušení i mladí hráči a v útoku máme mladé dravce,“ směje se herálecký trenér. „Proti Světlé byly hodně důležité góly v závěru a na začátku poločasů,“ uvědomuje si Kuchta.

I když důležitý souboj Světlá prohrála 0:3, rozhodně se vidiny postupu nechce jen tak vzdát. „Musíme se s prohrou vypořádat. Jede se dál. Do konce je ještě hodně zápasů, o postup bude boj až do poslední minuty posledního zápasu,“ burcuje Žejdlík.

Podobný názor má i herálecký kouč. „Určitě bude soutěž zajímavá až do konce. Bohužel máme úzký kádr a proti Světlé se nám čtyři hráči zranili, takže nevím, jak na tom budeme,“ uzavřel Kuchta.