„Ludvíka Hauberta samozřejmě dobře znám, protože jsem ho trénoval a jsme dobří kamarádi,“ prozrazuje známou věc věžnický trenér Václav Hospodka. „Takové špičkování a popichování k tomu patří. Pokaždé, když se potkáme nebo spolu telefonuje, tak se hecujeme,“ dodává s úsměvem kouč Věžnice.

Sousedí spolu i v tabulce

Ta má Dobronínu z podzimní části co oplácet, protože na domácím trávníku prohrála 0:1. „Hrají hodně jednoduše. Bohužel, my se vždycky jejich hře přizpůsobíme, místo toho, abychom jim vnutili svůj vlastní styl. Navíc minule jsme to nezvládli ani příliš psychicky,“ uvědomuje si Hospodka.

Navíc Hospodka musí poslouchat od podzimního střetnutí nepříjemné narážky od trenérského kolegy z Dobronína. „Připomíná mi to celou dobu. Že nás porazili, musím poslouchat celý rok. Ale v pondělí už to bude opačně,“ směje se věžnický trenér.

Další náboj bude mít zápas i z toho důvodu, že oba soupeře v tabulce dělí jen dva body. „Samozřejmě chceme uhrát to nejlepší umístění. Chceme být v horní polovině tabulky,“ prozrazuje šéf věžnické lavičky. Ale v případě výhry domácího Dobronína a vítězství Speřic by mohla Věžnice sklouznout právě až do druhé sedmičky.