Král podzimu se hodně trápí, když v sedmi zápasech prohráli hned pětkrát. Přitom za celý podzim si na konto připsali jen tři porážky. „Nevím vůbec, co se s námi děje,“ krčí rameny kouč Tisu Roman Pipek. „Už si asi ani sami nevěříme,“ dodává.

Z podzimního kádru vypadl pro jaro stoper Jindřich Veselý, který přerušil činnost a brankář Jaroslav Holcman. „Ke všemu se zranil ještě předstoper Viktor Kučera. Když vypadl základ sestavy, tak se těžko hraje,“ zamýšlí se Pipek. „Navíc se nikomu příliš nedaří. Nepřidává nám ani to, že když se někdo zraní, tak povoláme dorostence.“

Tis naposledy doma klopýtl s Počátkami. „Na začátku jara se nám nedařila hra, poté jsme to zlepšili, ale zase neproměňujeme šance. Je to těžké, když sami vykopáváme z branky soupeře jasné góly. Lidé už jen kroutí hlavou. Ale vůbec nikdo z nás neví, co se to děje,“ prozrazuje zkroušeně šéf lavičky třetího týmu I. B třídy.

Dalším z možných vysvětlení může být i to, že na podzim do soutěže Tis vlétl jako nováček, ale na jaře už si soupeři dávají na podzimního krále větší pozor. „Určitě to tím také bude. Každý soupeř si nás víc hlídá,“ uvažuje Pipek.

Nyní Tis ztrácí na vedoucí Čejov sedm bodů, ale bojů o prvenství se rozhodně nechce vzdát lehce. „Nic ještě nevzdáváme, vždyť na druhé Štoky ztrácíme jen tři body a zanedlouho nás čeká vzájemný zápas,“ burcuje Pipek. „Všichni doufáme, že už se nás konečně smůla pustí,“ uzavírá.