Bitvu Herálců ovládl tým z Brodska

Havlíčkobrodsko - Bitva dvou Herálců okořenila 21. kolo I. A třídy. V bratrovražedném souboji měl jednoznačně navrch brodský tým, který žďárského soka sestřelil 6:1. V čele tabulky se situace opět o něco zamotala, protože vedoucí tým tabulky – Přibyslav – jen remizoval v Habrech.

19.5.2008

Ilustrační foto.Foto: Jan Ježdík

Na ně se tak bodově dotáhla Světlá nad Sázavou i brodský Herálec. V posledních pěti kolech tak začne boj o postup do krajského přeboru od nuly, když první tři týmy v tabulce budou mít shodně pětačtyřicet bodů.

KAMENICE – CHOTĚBOŘ 3:0

Domácí byli po celý zápas lepším týmem, což předvedli hlavně v prvním poločase, kdy padly také dvě branky. Skóre otevřel ve 27. minutě po pěkné akci kamenický Rysl. Druhý gól přidal ve 38. minutě Zahradník, jenž se prosadil tvrdou střelou k tyči z hranice velkého vápna.

Hosté mohli odpovědět v 63. minutě, jenže Kos jedovatou střelu za svá záda nepustil. Na konečných 3:0 upravil po sólové akci Kotek. Vítězství Kamenice mohl v samém závěru zvýraznit ještě D. Schober, ale tváří v tvář brankáři Vykoukalovi neuspěl. Domácí podali velmi dobrý výkon a tři body zůstali v Kamenici naprosto zaslouženě.

Góly: 27. Rysl, 38. Zahradník, 70. Kotek. Rozhodčí: Beseda. ŽK: 2:0. Diváci: 100. Poločas: 2:0. Chotěboř: Vykoukal – Jan Hlaváček, Somerauer, D. Čapek, Hromádka, Pfeffer, Novotná (75. Klimeš), Moravec, M. Čapek, Motl, Jiří Hlaváček.

DOBRONÍN – LEDEČ 0:2
Přímý souboj o čtvrté místo v tabulce lépe zvládli hostující hráči. Domácí zřejmě svázal i fakt, že nemají nikoho na lavičce a musí odehrát celý zápas. I přesto byl k vidění vyrovnaný zápas, ve kterém ovšem rozhodly oba konce poločasů.
Dvě minuty před přestávkou se radovali z gólu Ledečtí. Fotbalisté Dobronína měli poté také trochu smůly a nastřelili břevno a tyč. Ke konci zápasu do otevřené obrany vlítl Miláček a pojistil vítězství hostujícího týmu.

Góly: 43. Miláček, 86. Lebruška. Rozhodčí: Šula. ŽK: 3:3. Diváci: 70. Poločas: 0:1. Ledeč nad Sázavou: Vitiska – J. Sedláček (86. Slavětínský), L. Pešek, P. Pešek, Pajer (76. Mikula) – Lebruška, Pechanec, Příhoda, Miláček - Turek, Geher.

BUDÍKOV – KOŽLÍ 2:2
Domácí v duelu s beznadějně posledním týmem tabulky nepředvedli dobrý výkon a ztratili důležité body. V prvním poločase se většinou hrálo ve středu hřiště. Domácí udělali v obraně dvě chyby, za což je potrestal dvakrát Trpišovský.
Budíkov se dočkal branky po centru ze strany, kdy nadvakrát dorážel Zástěra. Po přestávce se hra domácích zlepšila, vytvořili si několik šancí na skorování, ale dokázali vyrovnat až v samém závěru. Hostující fotbalisté z Kožlí se k ohrožení domácí branky ve druhém poločase nedostali.

Góly: 34. Zástěra, 89. Wallisch – 20. a 41. Trpišovský. Rozhodčí: Talpa. ŽK: 2:2. Diváci: 80. Poločas: 1:2. Kožlí: Dočkal – Hoffmann (46. Plesl), Trpišovský, Brzoň, Pokorný, Vladika, Vosyka, Pajer (80. Hrabáň), Radoš, Blažejovský, Urban.

HERÁLEC (HB) – HERÁLEC (ZR) 6:1
Zápas dvou heráleckých týmů jasně vyzněl pro zástupce havlíčkobrodského okresu. Již v úvodu utkání vystřelil domácí Hrala a V. Vašák pohotově dorazil. V 17. minutě se pěkně v pokutovém území otočil s balónem Kuchta a zvýšil na 2:0. I poté se hrálo pouze na branku žďárského Herálce.
Domácí mohli klidně vsítit ještě další branky, ale mnoho šancí nedokázali proměnit. Hosté zkorigovali až v závěru pikantního střetnutí dvou Herálců, když se po rohu prosadil Sadílek.
„Za dnešní výkon si pochvalu zaslouží celý mančaft. Zápas jsme měli jasně pod kontrolou,“ spokojeně zhodnotil utkání předseda brodského Herálce Josef Pátek.

Góly: 42. a 56. Fukan, 9. a 52. V. Vašák, 47. J. Vašák, 18. Kuchta – 78. Sadílek. Rozhodčí: Křenek. Bez ŽK. Diváci: 180. Poločas: 3:0. Herálec (HB): Koubek, Ganobjak, Filipský, Paclík, Pátek – Kuchta, Hrala (46. J. Vašák), Prchal (54. Huňáček), Král – Fukan, V. Vašák (68. Komůrka).

HABRY – PŘIBYSLAV 1:1
Ve vyrovnaném utkání předvedly oba týmy vcelku pohledný fotbal, neboť se snažily o hru po zemi. Vedení se ujali v 17. minutě domácí po pěkné akci. Kudláček si narazil míč s J. Tomou a poslal do vápna přesný centr, na který si úspěšně naběhl Krajíček a nezaváhal – 1:0. Hosté se snažili vyrovnat, před gólmanem Valou se ocitl zcela osamocen Krčál, avšak branku nevstřelil.

I ve druhém poločase diváci viděli vyrovnaný průběh. Habry si vypracovaly největší šanci v 60. minutě. Kudláček i J. Toma pálili jen do gólmana, třetí dorážku Krajíček poslal nad branku. Potom hosté se ocitli dvakrát před Valou, který pokaždé dobře zasáhl. Přibyslav se dočkala vyrovnání těsně před koncem, když se po rohovém kopu prosadil Kasal.

Góly: 17. Krajíček – 89. Kasal. Rozhodčí: Kuchyňa. ŽK: 5:5. Diváci: 110. Poločas: 1:0. Habry: Vala – Hájek, Janouch, Doležal, M. Toma – Kudláček, Stránský, Kvanka, Michal (46. Baroch) – Krajíček, J. Toma (70. Holík). Přibyslav: Hajný – Teml, Bárta, Strašil, Svoboda, Krčál – Kunc, Krčál, Křepinský (80. Smejkal), Vykoukal – Křesťan (72. Kasal), Němec.

VĚŽNICE – SVĚTLÁ 0:3
V prvním poločase měli převahu věžničtí hráči, avšak nedokázali proměnit ani jednu ze čtyř tutových šancí. Selhal především Barák, pouze do břevna pálil Chalupník. Hosté ukázali, jak má vypadat produktivita, z jediné šance vstřelil Křikava gól.
Druhý poločas přinesl vyrovnanější hru, ale z branky se radovali opět jen hosté. Nejdříve se prosadil L. Stojan, pak vsítil druhou branku kanonýr Křikava. Domácí trefili Procházkou další břevno, Čurda neproměnil samostatný nájezd.
„Zahodili jsme minimálně šest jasných gólových příležitostí. To se pak těžko vyhrává,“ posteskl si vedoucí věžnického mužstva Bohuslav Chalupník.

Góly: 15. a 80. Křikava, 65. L. Stojan. Rozhodčí: Masopust, bez ŽK. Diváci: 100. Poločas: 0:1. Věžnice: Březina – Wasserbauer (74. Obořil), Chalupník, Černý, Šebesta – Neuvirt (68. Staněk), Šimoníček, Procházka, Čurda – Martínek, Barák. Světlá nad Sázavou: Březina – Dobrý, Valenta, Blažek (60. P. Dvořák), J. Stojan - Rezek (82. M. Dvořák), Piskač (72. Karel), Císař, Klaus - L. Stojan, Křikava.

reportéři Deníku

19.5.2008 VSTUP DO DISKUSE

Spisovatelka Petra Braunová dá před volbami přednost knihám.
1

Spisovatelka Petra Braunová: Nevolím, není koho

Učitelka Alena Slavíková.

Učitelka v důchodu měla při volbě jasno

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Volím stranu, co myslí na vzdělání, chci na gympl, padlo při volbách v BAN!u

Havlíčkův Brod – Osmnáct jim sice bude až za pár let, ale už ve čtvrtek 19. října si poprvé vyzkoušely vhodit svůj hlas do volební urny. Řeč je o dětech, které jsou klienty havlíčkobrodského Nízkoprahového klubu BAN! při Oblastní charitě Havlíčkův Brod a které si právě v klubu mohly na vlastní kůži vyzkoušet, jak to ve volební místnosti vlastně chodí.

Hlasování začalo, otevřelo se 1 137 volebních místností

Vysočina – Úderem páteční čtrnácté hodiny, kdy v celé zemi začaly letošní sněmovní volby, se na Vysočině otevřelo 1137 volebních místností. Voliči, kteří do nich přicházejí, mohou odevzdávat své hlasy 419 kandidátům, kteří kandidují na kandidátních listinách 24 volebních stran.