V neděli vyzve v přímém souboji jednoho z namočených týmů Rájec-Jestřebí, který má před brodskými fotbalisty náskok čtyř bodů. „Je to prakticky souboj o šest bodů. Každopádně chceme bodovat, bylo by výborné, kdybychom získali všechny tři body, ale v jistém směru bychom byli spokojení i s jedním, protože Rájec je také namočený v sestupových vodách,“ uvažuje nahlas trenér havlíčkobrodských fotbalistů Karel Kolesa.

Asi bez Provazníka

Vrásky na čele dělá trenéru Kolesovi i zdravotní stav některých opor divizního nováčka, zejména útočníka Romana Provazníka, který rozhodl derby s Velkým Meziříčím.

„Natáhl si stehenní sval, vypadá to s ním špatně. Ještě uvidíme, v jakém stavu bude na předzápasovém tréninku. Pokud bude mít jakékoliv problémy, tak určitě nenastoupí a spíše ho pošetříme na další klíčové bitvy s Rousínovem, Hulínem a Hrušovany,“ prozrazuje šéf brodské lavičky.

Zdravotní problémy hlásí i Michal Mareš, který vynechal i minulý zápas. „Prodělal virózu. Dnes (v pátek – pozn. red.) by se měl hlásit na tréninku. Podle toho, kdo se objeví na předzápasové přípravě, určím sestavu,“ poznamenal Kolesa.

Brodským hráčům může nahrávat i fakt, že jejich konkurenti v boji o záchranu nemohou příliš kalkulovat. Židenice, které mají stejně bodů jako Slovan, totiž hostí Boskovice, které jsou na tom pro změnu bodově stejně jako Rájec.

„Je to úplně stejný zápas jako ten náš. Určitě tato utkání hodně napoví o tom, kdo se udrží,“ tvrdí Kolesa.

Divizní menu

NEDĚLE 10.15: VELKÉ MEZIŘÍČÍ - Konice. 16.30: ŽĎÁR N. S. - Vyškov, Hrušovany - Protivanov, Rájec-Jestřebí - HAVL. BROD.