Hodně neslavnému konci pomohly nedělní zápasy. Psychiku havlíčkobrodských fotbalistů částečně nalomil dopolední zápas Třebíče s Židenicemi, který vyhrál soupeř v boji o záchranu 0:1. „Samozřejmě hráči o tom výsledku věděli a zřejmě na psychice jim to taky příliš nepřidalo. Určitě se to na zápase podepsalo,“ zamýšlí se trenér havlíčkobrodských fotbalistů Karel Kolesa.

Jeho svěřenci v prvním poločase zahodili dvě gólovky, kdy svá sóla neproměnil Provazník ani Niederle. „Potom šla psychika hráčů ještě víc dolů,“ potvrzuje brodský šéf lavičky. „Navíc jsme inkasovali po nedorozumění v obraně po standardní situaci a nálada v týmu byla na bodu mrazu,“ dodal. Ve druhém poločasu pak vrhli Brodští vše do útoku, ale výsledkem byly dva inkasované góly v samotném závěru. „Určitě to byl tým, který jsme měli porazit. Ale prohrou jsme potvrdili svůj pád do krajského přeboru,“ uvědomuje si Kolesa.

Budou hrát o čest

Kolesovi se návrat do Havlíčkova Brodu příliš nepovedl. „Chtěl jsem pomoci, snažil jsem se hráčům předat všechny moje zkušenosti. Byl jsem rozhodnutý divizi zachránit,“ hořce se usmívá Kolesa. „Jsem strašně moc zklamaný. Jsem rozčarován z přístupu některých hráčů, což to celé ještě více podtrhuje,“ kroutí hlavou kouč Slovanu.

Nyní na Slovan čekají dva zápasy už spíše z povinnosti. „Můžeme hrát ještě o čest a o to, abychom neskončili poslední. Jedeme do Hulína, což je velice silný mančaft, tam se budeme snažit, abychom si neuřízli další ostudu,“ naráží Kolesa na záchranářský souboj v Rájci – Jestřebí (1:5). Poslední divizní vystoupení pak čeká na brodské fotbalisty doma s Hrušovany.