Po celoročních vyřazovacích bojích se do finálového klání probojovalo osm nejlepších výběrů z celé republiky.
Cesta brodského týmu vedla přes regionální kolo v Měříně a malé moravské finále v Lednici, kde vyřadil největšího konkurenta OFS Brno-město.

Základní skupina

OFS H. BROD – OFS PLZEŇ-SEVER 1:0
O vítězství týmu z Havlíčkobrodska rozhodla jediná branka, kterou dal Jan Tuhý v prvním poločase.

OFS H. BROD – OFS VSETÍN 1:0
S loňským vítězem sehrál tým výborné utkání se šťastnou koncovkou, když tři minuty před koncem zajistil výhru opět Tuhý.

OFS H. BROD – OFS PŘÍBRAM 0:0
S favorizovaným soupeřem se hrálo o přímý postup do finále, celku brodského OFS stačila k postupu i remíza. To se nakonec i stalo.
„Soupeř byl fotbalovější, ale neměl klid v koncovce. Vyznamenal se především brankář Jirka Kubát, který pochytal několik samostatných úniků,“ prozradil trenér brodského výběru Jan Tuhý starší.

Finále

OFS H. BROD – OFS LIBEREC 0:0, 8:7 pk
Ve finále podal brodský celek vynikající výkon, soupeře nepustil do žádné šance, ale ani brodští útočníci se nedokázali prosadit. Nakonec rozhodovaly pokutové kopy.
„Výběr za celou sezonu neprohrál žádné z deseti utkání, jen třikrát remizoval. Brankář Jiří Kubát dostal během všech bojů jen jediný gól. Tým hrál aktivní, fyzicky náročný fotbal založený na pevné defenzivě. Musím všem klukům poděkovat,“ rozplýval se Tuhý. „Zároveň musím poděkovat OFS Havlíčkův Brod, ale i všem rodičům, kteří přispěli k chodu týmu,“ dodal kouč brodského výběru.
OFS Havlíčkův Brod: Jiří Kubát, Jaroslav Kubát, Martin Licek, Karel Svoboda, Ondřej Štědrý (všichni Havlíčkův Brod), Josef Horák, Vít Halák, Jan Štěrba, Martin Venc, Jan Tuhý (všichni Chotěboř), Pavel Pátek, Lukáš Malínský (oba Ždírec), Jan Pešek, Michal Koubský (oba Ledeč), Ondřej Kárník (Přibyslav), David Šrámek (Pohled).

Ostatní výsledky – o 3. místo: OFS Ústí – OFS Příbram 4:0, o 5. místo: OFS Plzeň-sever – OFS Č. Budějovice 2:1, o 7. místo: OFS Vsetín – OFS Louny 4:1.

Konečné pořadí: 1. OFS Havlíčkův Brod, 2. OFS Liberec, 3. OFS Ústí nad Labem, 4. OFS Příbram, 5. OFS Plzeň-sever, 6. OFS České Budějovice, 7. OFS Vsetín, 8. OFS Louny.