„Ale rozhodně to nebude nic jednoduchého. Hartvíkovice si už slabší chvíle vybraly. Teď mají los takový, že udělají devět bodů. My jich v tom případě musíme udělat pět,“ upozorňuje trenér prvního týmu nejvyšší krajské soutěže Richard Zeman.

Ambice ždírecké Dekory přijede v neděli prověřit aktuálně třetí tým tabulky – Bystřice nad Pernštejnem. „Čeká nás velice těžký zápas, vždyť soupeř je nejlepší tým jara,“ uvědomuje si Zeman.

Problémy s ofenzívou

Ždíreckému kouči dělají vrásky na čele především zranění hráči. „Šnobl, Slanař, Máša, ti všichni jsou mimo hru,“ vyjmenovává. „Navíc Kolouch hraje každý zápas se sebezapřením,“ upřesňuje další problém.

Bystřice má téměř stejnou bilanci jako Dekora, posledních šest zápasů vyhrála. „Je to jednoznačně nejlepší tým přeboru, hrají nejlepší fotbal,“ vysekl soupeři poklonu šéf ždírecké lavičky. „Podle mě by si zasloužili postup do divize,“ dodal jedním dechem.

Obrat režíroval Čalkovský

Když se před několika koly dostaly Hartvíkovice do šesti bodového trháku, zdálo se být rozhodnuto. „I my jsme si to mysleli, proto jsme všechno hodili za hlavu a šli od zápasu k zápasu,“ prozradil Zeman.

Vyplatilo se, protože nyní má Dekora před druhým týmem náskok pěti bodů. „Všechny zápasy byly naprosto v režii Čalkovského, který se podepsal takřka pod všechny góly,“ tvrdí Zeman.

Dekora má tři kola před koncem našlápnuto do divize, kde by mohla vystřídat okresního rivala z Havlíčkova Brodu. „Hráči i vedení po zápase s Velkou Bíteší řekli, že chtějí postoupit. Když se to povede, tak vedení navýší rozpočet,“ tlumočí Zeman hlasy z kuloárů ždíreckého fotbalu.

Bystřice ale nedá svou kůži lacino. To konec konců dává v posledních zápasech najevo. Naposledy přesvědčivě porazila Pelhřimov. „Naše cíle potrápit favority se nemění. Ale víme, že nás čeká hodně těžký soupeř a říkám na rovinu, že bod bych bral,“ řekl bystřický kouč Zdeněk Hovorka.

Recept na Dekoru je podle něj jednoduchý. „Dát gól. Pokud se to povede, tak bychom mohli uspět,“ dodal Hovorka.

Jan Hammer, Ondrej Dudáš