ŽDÍREC - PELHŘIMOV 4:2
Oba celky začaly od úvodního hvizdu útočně, k vidění bylo spoustu hezkých fotbalových akcí ale ještě více minel obran. Kdo přišel po půlhodině hry, musel litovat. Přišel totiž o čtyři góly.

První kolosální hrubku vyrobili hosté, kdy R. Mareše našel přihrávkou přímo jeden z obránců hostí a ten střelou k tyči otevřel skóre. To už však hosté museli dvakrát vynuceně střídat. Jan Kmoch odkulhal s kolenem, Kocián skončil zřejmě kvůli otřesu mozku. „Do pole jsme měli jen dvanáct lidí a dvě zranění nás pochopitelně rozhodila,“ povzdechl si kouč Pelhřimova Leoš Mitas.

Hosty to paradoxně v úvodní fázi nepoznamenalo. Střídající Rumanovský ve 23. minutě vyrovnal a vzápětí musel vytasit proti Liškově střele dobrý zákrok Šváb. Jenže ve 28. po standardce defenziva Dekory nepokryla Adamce a ten dostal hosty do vedení. Bláznivý zápas pokračoval, prakticky po rozehrání míče ze středu kruhu profitoval z důrazu Blažka pohodlně do prázdné branky Čalkovský - 2:2.

„První dva góly byly hodně laciné. Byl to z hlediska defenzivy náš nejhorší jarní zápas. V obraně jsme měli velká okénka, v prvním i ve druhém poločase,“ přiznává Mitas.

S první půlkou však nebyl spokojený ani jeho protějšek Richard Zeman. „Pelhřimov si přijel zahrát fotbal. My jsme taky nechtěli hrát na remízu, ale z našeho pohledu to bylo laxní. Na hřišti běhal jen Roman Mareš. V kabině byla bouře, naštěstí to zabralo. Vím, že ale poslední krok bývá nejtěžší.“

Domácí totiž rozhodli krátce po příchodu na hřiště. Hned po třech minutách Hanousek posadil centr přímo na hlavu Kolouchovi a ten překonal J. Moravce potřetí. Potom za Švába chytalo břevno a v 58. minutě definitivně pojistil Ždírci divizi opět Kolouch. Zbytek utkání už Dekora kontrolovala.

Velká euforie z návratu do divize však po zápase nevypukla. „Nejvíce slavili Roman Mareš a Tomáš Šnobl. Výdrží jsou na tom nejlépe na hřišti i v hospodě,“ usmívá se Zeman a dodává: „Víme, v jaké jsme situaci. Hartvíkovice i Havlíčkův Brod hned jako nováček spadly, takže musíme posílit mužstvo tak o pět hráčů.“

Góly: 48. a 58. Kolouch, 17. R. Mareš, 28. Čalkovský - 23. Rumanovský, 28. Adamec. Rozhodčí: Martenek, ŽK: 0:0. Diváci: 170. Poločas: 2:2. Ždírec: Šváb - Kysilko, Klupka, Havel - R. Mareš, Carda, Čalkovský, Smejkal - Blažek, Kolouch, Hanousek. Pelhřimov: J. Moravec - Hrnčíř, Krčil, Vacek, Kocián (16. Rumanovský) - Jan Kmoch (11. Jiří Kmoch), Máca, M. Moravec, Liška - Adamec, Krtek. Nejlepší hráči: R. Mareš, Carda, Kolouch.

Žirovnice padá, o druhého černého Petra si to rozdají Pacov a Velká Bíteš

Vysočina - Předposlední kolo krajského přeboru rozhodlo o prvním sestupujícím. Tím se stala Žirovnice, která prohrála klíčové derby s Pacovem. Slavoj si to tak na závěr rozdá s Velkou Bíteší v přímém boji o záchranu. Bystřice na jaře doma neztratila ani bod.

ŽIROVNICE - PACOV B 2:3
Jelikož remíza mnoho neřešila, hrálo se otevřeně od samého začátku. Už v 8. minutě trefil Máca z voleje břevno, to samé se povedlo o chvíli později hostujícímu Šlechtovi z trestného kopu. Žirovnici dostal do vedení kapitán Vodáček, ale do kabin se šlo za nerozhodného stavu, když ve 44. minutě Maršík vleže našel Kubů, který po zemi překonal Šamala. Po hodině hry krásnou střelou k tyči vrátil Cvach vedení Žirovnici, ovšem pak už stříleli jen Pacovští. Prakticky vzápětí srovnal ve vápně nikým nehlídaný Kolací a minutu před koncem rozhodl tečovanou střelou Šlechta.
Góly: 26. Vodáček, 57. Cvach - 44. Kubů, 61. Kolací, 89. Šlechta. Rozhodčí: Petřivý. ŽK: 2:2. Diváci: 100. Poločas: 1:1. Žirovnice: Šamal - Máca, Makovička, Beneš (87. J. Poustecký), Kořínek - P. Houška, Vodáček, Cvach, T. Houška (46. Pokorný) - J. Musil (90. Misař), Staněk. Pacov: Basík - Vejsada, Grombíř, Zíka (84. Jaroslav Praveček), Šlechta - Hrobský, Kolací, Vlk, Marcel Čech - Kubů (90. Přibyl), Rybčák (30. Maršík).

BYSTŘICE - TŘEBÍČ B 6:1
Jednoznačné utkání načal gólově Sklenář, který po kombinační akci doklepl míč do prázdné branky. Parádu poté předvedl Vícha - jeho dělovka ze třiceti metrů zajistila dvoubrankové vedení Bystřice.
Ve druhé půli přišel koncert Holého. Útočník, který čeká na operaci s třísly, nejprve proměnil penaltu za ruku, poté zakončil kombinaci. Mezitím ještě sice stačil po brejku snížit Netoušek, jenomže Holý si připsal další hattrick v sezoně, když si pohrál s obranou a přehodil gólmana. Půltucet dokonal po další z řad kombinací Havlíček.
Góly: 11. Sklenář, 36. Vícha, 51., 54. a 75. Holý (první z PK), 77. Havlíček - 60. Netoušek. Rozhodčí: Kuchyňa. ŽK: 1:0. Diváci: 150. Poločas: 2:0. Bystřice: Trávníček - Kozáček (77. Veselý), Sysel, Vícha, Mitáš - Vrzal, Matuška (46. Buchta), Sklenář (65. Špatka), Zbytovský - Havlíček, Holý. Třebíč B: Hradecký - Venhoda, Prokop, Ošmera, V. Jurka (83. Němec) - Man, Dvořák (74. Věžník), D. Svoboda, M. Svoboda (46. Žák) - Hruška, Netoušek. Nejlepší hráči: Holý, Sysel - Netoušek.

HARTVÍKOVICE - JANOVICE 2:1

Poprvé v zápase se osmělili domácí, když Horváth zkušeně přebral míč a z šestnácti metrů skóroval ve 33. minutě tvrdou ránou k tyči. Hosté do konce první půle inkasovali ještě jednou, a to po závaru před branou, v němž se nejlépe zorientoval Mičko, který nedal brankáři nejmenší šanci.
Janovice hned na začátku druhého poločasu mohly snížit, jenže po hrubé chybě domácí obrany nastřelily pouze břevno branky. Zaslouženého gólu se tak dočkaly až v 58. minutě, kdy Rychtecký efektně proměnil samostatné sólo. V závěrečných minutách už domácí Hartvíkovice kontrolovaly hru a soupeře do žádné vyložené příležitosti nepustily.
Góly: 33. Horváth, 44. Mičko - 58. Rychtecký. Rozhodčí: Kůrka. ŽK: 4:2. Diváci: 100. Poločas: 2:0. Hartvíkovice: Chalupa - Kašpar (46. Zedníček), Davídek (46. Chládek), Záviška, Bdžoch - Mičko, Hošek, Neumann, Duša - Hanák (63. Vodička), Horváth. Janovice: Razničenko - Tržil, Soural, Hamara, Šeda - Cink (75. Slezák), Fišer, Špendlíček, Reiterman - Musil (78. Vomela), Rychtecký. Nejlepší hráči: Mičko, Hošek - Špendlíček.

OKŘÍŠKY - POLNÁ 3:3

Atraktivní podívanou se šesti vstřelenými brankami nabídla obě mužstva, řadu z nich navíc střelci zahodili. Prvního gólu se přihlížející dočkali už v 8. minutě, kdy se zkušeně prosadil útočník Tlačbaba, pak však převzali iniciativu domácí. Ve velmi dobrém světle se ukázal Valenta, který zajistil svým barvám poločasový výsledek 1:1. Po změně stran to byl opět Valenta, jenž byl na hřišti nejvíce vidět, dvakrát totiž úspěšně proměnil samostatnou akci a zaznamenal hattrick. Ani to však domácím k výhře nestačilo. Hosté nejprve snížili Tomasem, v nastavení se navíc výborně zorientoval ve vápně Takács a rozesmutnil domácí fanoušky.
Góly: 33., 80., 83., Valenta - 8. Tlačbaba, 86. Tomas, 92. Takáč. Rozhodčí: Bína. ŽK: 2:2. Diváci: 150. Poločas: 1:1. Okříšky: Fiala - Zeman, Večeřa, Z. Tůma, Hekerle - Jůza (86. R. Tůma), Dočkal, Malý, Heralecký (83. Klíma) - Valenta, Bastl. Polná: Mundok - Takács, Mezera, Kratochvíl, Pártl (46. Krčál) - Adamec (46. Gondek), Kovář, Boháček, Frolda - Tlačbaba (76. Tomas), Oberreiter. Nejlepší hráči: Valenta, Večeřa - Krčál.

V. BÍTEŠ - VRCHOVINA 3:1
V první půli domácí trestuhodně zahazovali šance. Hammer dokonce netrefil prázdnou branku. Povinnost naplno bodovat Bíteši zjevně svazovala nohy, což ještě podnítil gól Vrchoviny, o který se postaral Petr Šustáček. Paradoxně tahle situace domácí nakopla a Pelánovi se po rychlých akcích podařilo vývoj zápasu otočit. Tři body pro Velkou Bíteš znamenající reálnou naději na udržení soutěže pojistil trefou tři minuty před koncem Hammer.
Góly: 68. a 69. Pelán, 87. Hammer - 64. P. Šustáček. Rozhodčí: Jurka. ŽK: 0:0. Diváci: 100. Poločas: 0:0. V. Bíteš: Šula - Šeba (50. Ivančík), T. Pelán, Trojan, Vrba - Veselý, Němec, Berka, Antoš (85. Jelínek) - Hammer, Buchta. Vrchovina: Krupík - Mrkos, Suský, O. Poul, Polášek - Kalich, Smetana, V. Fagula (80. Hiesböck) P. Šustáček - M. Skalník, Sklenář (46. Šandera). Nejlepší hráči: Pelán, Buchta - Krupík.

JEMNICKO - M. BUDĚJOVICE 4:1
Od počátečních minut měli mírnou převahu domácí, které povzbuzovalo téměř devět stovek příznivců. Jemnicko si v úvodním poločase vytvořilo několik slibných gólových příležitostí, jenže ani v jednom případě na gólmana hostí nevyzrálo. Střelecký prach zvlhl především Cechovi, který zahodil dvě velké šance. Ve druhé půli se hra domácím změnila, Jemnicko vsadilo na svižné kombinační tempo a výsledek se vzápětí dostavil. V rozmezí dvou minut se totiž prosadil Cech a Anděl, na což už hosté nenašli odpověď. „Byl to výborný zápas, hrálo se před skvělou kulisou. Myslím, že to je rekord krajského přeboru,“ nechal se slyšet domácí kouč Martin Kincl.
Góly: 51. Cech, 52. Anděl, 67. Novotný, 86. Čech - 76. Michal. Rozhodčí: Pospíšil. ŽK: 1:1. Diváci: 860. Poločas: 0:0. Jemnicko: Růžička - Sevelda, Křivánek (70. Čech), Krejča, J. Kincl - Koutný, Ďurač, Anděl (58. Z. Kincl), Novotný - Noháček (65. Obrdlík), Cech. Moravské Budějovice: Klouda - Michal Černý, K. Busta, O. Busta (59. Novotný), Krejčí, Veselý, Vranka, Michal, Malík (63. Šabata), Škoda, Marek Černý. Nejlepší hráči: Sevelda, J. Kincl - Michal.

HUMPOLEC – BOROVINA 2:2
Domácí v útočném utkání začali lépe a v 8. minutě trefil Šplíchal hlavou tyč. O deset minut později se už skóre měnilo, když míč dotlačil do sítě Jíša. Humpolečtí si ale v zápase neodpustili několik hrubých chyb v obraně a po jedné z nich srovnal ve 21. minutě hlavou po centru Štveráčka Tomek. Po přestávce měli domácí územní převahu, Šplíchal nastřelil břevno, ale v 70. minutě pykali Humpolečtí podruhé za chybu obrany. Pokorný hlavičkoval na zadní tyči zcela sám. Remízu stanovil po luxusní přihrávce Jíši Šplíchal.
Góly: 18. Jíša, 83. Šplíchal – 21. Tomek, 70. Pokorný. Rozhodčí: Pekárek. ŽK: 2:1. Diváci: 100. Poločas: 1:1. Humpolec: Kříž – Kopic (57. Svoboda), Hes, Procházka, Kotek (77. Metál) – Paťha, Pícha, Janda, Schmiedl – Šplíchal, Jíša. Borovina: Kantor – Dolák, Kohlstrom, Štveráček, Rambousek – Štěpnička, Tomek, Brzezina, Pokorný – Novák, Prokeš (60. Konečný). Nejlepší hráči: Jíša, Šplíchal – Tomek.
Příští kolo: Pelhřimov – Hartvíkovice, Janovice – Jemnicko, M. Budějovice – Humpolec, Borovina – Okříšky, Polná – Žirovnice, Pacov - Velká Bíteš, Vrchovina - Bystřice n. P., Třebíč B - Ždírec n. D.