Ledečští museli oželit účast dvou hlavních hvězd, a to exjihlavského Ondřeje Šourka a také Davida Kalivody, který nedávno přestoupil z pražské Slavie do Brna. „Oba hráči se bohužel nemohli zúčastnit. Plnili si totiž povinnosti ve svých prvoligových klubech,“ lituje neúčasti obou hráčů Miroslav Kouba z ledečského fotbalového oddílu.

„Za to ale za výběr nastoupili například Tomáš Kavka, který hraje v Bohemians Praha. Dále Jan Mikula z pražské Slávie, což je zároveň člen reprezentace České republiky do 17 let. Nastoupil i Martin Nepovím z havlíčkobrodského Slovanu, Michal Kudláček hrající v Kutné Hoře, Ondra Machala, což je divizní dorostenec Brodu. Zahrál si i Lukáš Kalivoda, hráč Kolína,“ dodává Kouba.

Utkání skončilo podle Milana Kouby zdvořilostním výsledkem, výhrou ledečského áčka 5:4, když ještě asi deset minut před koncem vedli hráči výběru 4:2. V závěru ale ledečské áčko dokázalo vývoj exhibičního zápasu zvrátit vstřelením tří gólů ve svůj prospěch.

Fotbalová exhibice byla velikým zážitkem pro přítomné diváky, kterých bylo opravdu mnoho. Utkání se neslo v přátelském duchu a všichni zúčastnění se dobře bavili až do nočních hodin. Jako fotbal na úrovni krajského přeboru zápas hodnotili přihlížející trenéři.

Soudě podle reakcí diváků se tato akce velmi líbila a Ledečští by měli něco podobného v budoucnu určitě zorganizovat.

(rv, mk)