Dobrý podzim

Mezi tvrdou konkurencí moravských oddílů byli brodští fotbalisté bílou vránou a o své další bytí museli od začátku tvrdě bojovat. Další účast v soutěži si prakticky zajistili již v podzimní části, kdy skončili na výborném čtvrtém místě. V jarní části výkonnost trochu poklesla, přičinou byla skutečnost, že Koudelka, Dalibor Bláha a Adam již oblékali dres áčka. Zejména neúčast kanonýra Adama (autor 13 branek) oslabila útočnou fázi.

Měli chuť do hry

Divizní dorostenci celou sezonu poctivě odmakali, docházka na tréninky byla 70 procent, což svědčí o chuti mladíků stále se zlepšovat. Nejpilnější v tréninku byli Halamka, Hejkal a Adam.

Kolem 900 minut odehráli na jaře Netopilík, Pilař a Jakeš, nejvíce se dařilo Halamkovi, Valáškovi a Kučírkovi, po odchodu Adama byly problémy se zakončením. Vždyť právě Adam byl se 13 brankami nejlepším střelcem, dále Böhm 5, Netopilík 4, D. Bláha 3, Hejkal, Valášek, J. Bláha 2, Pilař a Sochor 1. Na podzim odejde do mužstva dospělých sedm hráčů – Koudelka, Halamka, Netopilík, Böhm, Dalibor Bláha, Valášek a Sochor. Z mladších dorostenců příjdou jenom Semelka, Freundenreich a Kunc, ostatní již na jaře dres staršího dorostu pravidelně oblékali.

Plnili taktické úkoly

„S průběhem uplynulé sezony jsem spokojen, chlapci zodpovědně plnili taktické úkoly, poctivě na sobě pracovali a snažili se hrát to, co jsme v přípravě nacvičovali,“ pochválil své svěřence náročný trenér Jiří Černý. Pro podzimní sezonu budou k dispozici hráči: Chudoba – Hejkal, Kučírek, Machala, Pevný, Pilař, Adam, Jakeš, Votava, Semelka, Kunc, Freudenreich, J. Bláha, M. Mareš. V hledáčku jsou další posily z Jihlavy, až tam dojde k zúžení kádrů pro mistrovské soutěže.

Spolupráce s šéfem jihlavské mládežnické kopané Romanem Kučerou je na úrovni. V Havlíčkově Brodě je ročník l992 početně nejslabším z posledních let, o to horší je dát dohromady kvalitní tým starších dorostenců.

Cíl zůstává stejný

„Kluci z mladšího dorostu, kteří si již působení ve starším dorostu na jaře vyzkoušeli, do kolektivu dobře zapadnou. Potřebují jenom zvýšit důraz v osobních soubojích a rychlost. Jsem rád, že zůstává Adam, který je v útočné fázi těžko nahraditelný. V současné situaci zůstává předsevzetí pro letošní sezonu shodné jako loni. Udržet divizní soutěž v okresním městě a vychovávat další hráče pro A mužstvo. Zůstanou-li kluci stejně pracovití a budou-li nastupovat se stejným elánem, pak na divizní soutěž určitě mají,“ je přesvědčen šéf lavičky starších dorostenců Slovanu Jiří Černý. Po krátkém zaslouženém odpočinku začnou starší dorostenci opět od poloviny července pravidelně třikrát týdně trénovat.

I pro příští sezonu zůstává na postu trenéra zkušený Jiří Černý, pomáhat mu bude Michal Marek.

Čekají na umělku

Na vedlejším tréninkovém hřišti Na Losích je od rána do večera rušno, přípravné práce na položení umělého trávníku jsou v plném proudu. Současné zemní práce má na starosti firma Chládek – Ťintěra, konečným dodavatelem je firma Tenis Zlín. Podle plánu mají veškeré práce skončit 29. září.
Hlavní plocha je uzavřená, o její zatravnění a částečnou úpravu se postará havlíčkobrodská firma Křesťan. Začne se na ní hrát až při zahájení mistrovských soutěží.

To znamená, že všechna družstva Slovanu jezdí za tréninkem na hřiště do okolí. Muži do Pohledu, dorostenci do Mírovky a Šlapanova, žáči do Šmolov. „Oddíly nám po všech stránkách vycházejí vstříc, spolupráce klape na jedničku,“ pochválil spolupráci s venkovskými oddíly sekretář Slovanu Zdeněk Jungwirt.

Alois Svoboda