„Co se týče divácké stránky, tak turnaj zklamal, neboť se na něj přišla podívat pouhá stovka diváků,“ povzdechl si zklamaně organizátor turnaje, předseda Okresního fotbalového svazu Havlíčkův Brod Josef Sojka. Na fotbalové hřiště si našlo málo diváků cestu i přesto, že měl turnaj výborné obsazení.

Utkaly se tu mezi sebou nováček první ligy Bohemians Praha, FC Vysočina Jihlava, nováček MSFL Blansko a Vlašim z ČFL.

V prvním utkání proti sobě nastoupily celky Bohemians Praha a FC Vysočiny Jihlava. Bohemians přehráli Jihlavu poměrem 4:1, a stali se tak prvním finalistou.

Jako druzí se utkali fotbalisté Vlašimi a Blanska. Zápas skončil v základní hrací době nerozhodně 1:1, a na řadu tak přišla penaltová loterie. V ní měli více štěstí hráči Vlašimi. Gólmanovi hostí vstřelili 4 góly, Blansko bylo úspěšné pouze třikrát.

O třetí místo si to rozdala FC Vysočina Jihlava a druhý poražený semifinalista – Blansko. Právě Blansku se podařilo ujmout se vedení. Jihlava se ale vzpamatovala a zápas otočila na 2:1. Odvezla si tak domů bronzové třetí místo.

Ve finále proti sobě nastoupili dnes již prvoligoví Bohemians a třetiligová Vlašim. Zápas o první místo v turnaji byl herně vyrovnaný, i když výsledek hovoří jinak. „Pražáci“ dali dvě branky, a vyhráli tak nad Vlašimí 2:0.

Nejlepším hráčem turnaje byl oragnizátory zvolen Ondřej Průcha z poraženého finálového týmu – z Vlašimi. Nejlépe v celém klání zachytal Václav Winter z pražské „Bohemky“, a získal tak titul nejlepšího gólmana turnaje.

„Z pozice organizátora turnaje bych chtěl poděkovat všem zúčastněným celkům, že přijely s plnými kádry,“ byl spokojen Josef Sojka. „Řekl bych, že turnaj byl celkem povedený. Bylo tam béčko Jihlavy, to jsou mladí, šikovní a běhaví kluci. Byli tam i třetiligoví soupeři. I ti jsou pro nás samozřejmě v této fázi přípravy dobrými soupeři,“ myslí si Vladimír Rosenberger, sekretář Bohemians Praha, a dodává: „Jsem rád, že se turnaj obešel bez zranění.

Snad akorát jeden z hráčů Vlašimi si poranil kotník, ale věřím, že to nebude vážné. Jinak s vítězstvím v turnaji jsme samozřejmě spokojeni.“

1.semifinále:
Bohemians Praha – Jihlava B 4:1
Góly: 24. Macháček, 58. Chrdle, 69. Ibe, 70. Majer - Pacholík. Poločas: 1:0. Jihlava B: Štěpanovský – Benda, Rezek, Chlup, Netrda – Pacholík – Vácha, Drábek, Zdravkov (70. Bureš), Čermák – Tecl.
2. semifinále:
Vlašim – Blansko 1:1 pen. 4:3
O 3. místo:
Blansko – Jihlava B 1:2
Góly Jihlavy: Čermák, Drábek. Poločas: 1:0. Jihlava B: Štěpanovský (30. Žejdlík) – Hirsch (50. Drábek), Morkus, Chlup, Demeter – Čermák, Bureš, Pacholík, Niederle (50. Tecl), Netrda – Vácha
Finále:
Bohemians Praha – Vlašim 2:0

Radka Vazačová