„Měl jsem obavy, že po naprosto nevydařené předchozí sezoně, alenaopak po jaru jsem si zhluboka oddechl,“ přiznává lipský sekretář Jiří Skořepa.

Spoléhají na odchovance

Samotní hráči vycítili hrozící nebezpečí, a tak se v Lípě již tradičně vytvořil kolektiv, v němž opravdu jeden hrál za druhého a bojovnost i obětavost zdobila všechny. Až do zranění v zadních řadách dominoval zkušený fotbalový matador Kutlvašr, ze středu pole dirigoval hru Kučírek, útočné fázi dali potřebný říz právě Bouchner s Dolejším.

„Spoléháme především na vlastní odchovance a v tomto trendu chceme i nadále pokračovat. Máme výborné dorostence, kteří z okresu postoupili do krajské soutěže, je tedy kam sáhnout. Již v jarní sezoně to zkusili úspěšně v áčku dospělých Koref, Chaloupka, Starý a Vondráček. Počítáme s nimi i pro podzimní sezonu v případě, že to bude potřeba. Chceme totiž, aby i náš dorost byl ve vyšší soutěži úspěšný,“ připomíná Skořepa.

Zahrají si i pohár

Lipský tým měl ovšem i svá slabší místa, zejména v obranné činnosti to občas zaskřípalo. Inkasované laciné góly ve dvou případech rozhodovaly o zbytečné prohře s Čejovem 2:4 a Veselým Žďárem 2:3.

Kádr pro podzimní sezonu zůstává stejný. Vedení má sice v hledáčku dva fotbalisty, o jménech zatím nechce mluvit. „Trénovat dvakrát až třikrát týdně začneme od poloviny července. Přihlásili jsme se do Českého poháru a sehrajeme několik přípravných střetnutí. Neklademe si nereální cíle, naší snahou bude pohybovat se v klidných vodách tabulky,“ uzavírá Skořepa.

Alois Svoboda