Za jednoho z favoritů soutěže je považována Přibyslav, která v minulé sezoně až téměř do posledního kola soupeřila se Světlou a brodským Herálcem o postup do krajského přeboru. Ale Přibyslavští to rozhodně nebudou mít jednoduché, protože ve stejné soutěži se objeví i trojice týmů, které ještě loni hrály krajský přebor – Janovice, Pacov a Žirovnice.


PŘIBYSLAV
„Chceme hrát v horní polovině tabulky,“ říká rezolutně přibyslavský kouč Vítězslav Machatka. „Soutěž se poměrně obměnila a já nové týmy příliš neznám, takže je nemůžu příliš hodnotit. Každopádně bude záležet na vstupu do soutěže, na prvním utkání,“ tvrdí Machatka.
Má šanci Přibyslav pomýšlet na postup? „Kdo by postoupit nechtěl, každý chce vyhrávat. Máme dost kvalitní kádr na to, abychom se pohybovali nahoře,“ nechal se slyšet trenér Přibyslavi.


LEDEČ
Čtvrtý tým uplynulého ročníku I. A třídy měl povedené jaro a i na to by rád navázal trenér Miloslav Kafka v nové sezoně. „Na úvod máme poměrně těžké rozlosování, na druhou stranu hrát musíme s každým. I. A třída si myslím, že se oproti loňsku zkvalitnila,“ prohlásil Kafka.
Jeho svěřenci sehráli dva přípravné duely a zrovna oslnivými výsledky se pochlubit nemohou, 0:0 s Kamennou Lhotou (III. třída) a 1:5 s Havlíčkovým Brodem. „V přípravě mě někteří hráči zklamali. Proti Brodu jsme dělali zbytečné chyby v defenzivě a v útoku jsme byli bezzubí,“ kroutil hlavou ledečský kouč. „Určitě chceme hrát na špici tabulky, hráči si ovšem musí uvědomit a vyvarovat se školáckých chyb,“ dodal.


HABRY
I když Habry loni skončily páté, tak jejich letošní cíl je záchrana. „Druhá sezona bývá většinou těžší, zůstáváme nohama na zemi a prvořadá je záchrana,“ prozradil trenér Habrů Jiří Černý.
Přes letní přestávku se žádné převratné změny v kádru neudály. „Tým zůstal pohromadě, což je dobré. Také byla výborná tréninková morálka. V neposlední řadě příprava splnila účel,“ pověděl haberský šéf lavičky.


CHOTĚBOŘ

Chotěboř v loňské sezoně nezvládla jaro a postupně se propadala až do středu tabulky. „Dali jsme příležitost odchovancům, ale někteří si toho nevážili,“ nechal se slyšet trenér Petr Kolář. „Letos to bude podobné, jen s tím rozdílem, že přišli hráči, kteří mají nějaký vztah k Chotěboři,“ dodal.
„Letošní I. A třída bude hodně kvalitní, my bychom rádi hráli na špici. Podle mě na postup může pomýšlet jen tým, který si udrží stabilní formu,“ zamýšlí se Kolář.


VĚŽNICE

Fotbalisté Věžnice skončili loni devátí, ale předseda a vedoucí mužstva Bohuslav Chalupník naznačil, že letos pro ně bude cílem záchrana. „Soutěž nesmírně posílila, v naší skupině jsou tři týmy, které loni hrály krajský přebor a další asi čtyři týmy, které bojovaly o postup. Bude to nesmírně těžké, proto naším úkolem je udržet se v soutěži, rádi bychom hráli ale ve středu tabulky.“


ŠTOKY

Štoky vstoupí do nové sezony jako nováček v I. A třídě. Cíl je jasný – udržet se! „Samozřejmě bychom se rádi zachránili, ale když to nepůjde, nebudeme to lámat přes koleno,“ zůstává nohama na zemi štocký trenér Radek Palán.
Štokům se příliš v přípravě nedařilo, ani jednou nevyhrály. „Zápasy ale splnily účel. Bohužel jsme neměli možnost nikoho přivést,“ upozorňuje Palán.


DLOUHÁ VES
Další z nováčků v I. A třídě má vytčený podobný cíl jako Štoky. „Úkol je jednoznačně zachránit se, i když to bude velice těžké,“ uvědomuje si trenér Dlouhé Vsi Miroslav Veselský. Dlouhá Ves se v prvních dvou zápasech v nové soutěži představí na domácím trávníku. „Možná už tohle by mohlo rozhodovat,“ tvrdí Veselský.