Oba jsou zároveň nováčky v soutěži, i když Slovan není nováčkem v tom pravém smyslu, protože do krajského přeboru spadl z divize. Herálec nyní zažívá obrovskou euforii, venkovský klub se totiž trochu nečekaně dostal mezi krajskou elitu.

„Do utkání půjdeme naprosto v klidu, chceme si ho užít. Oni musí, my můžeme,“ usmívá se vedoucí heráleckého mužstva Miroslav Bárta, tomu přitakává i šéf heráleckého fotbalu Josef Pátek: „Chceme je potrápit.“ „Čeká nás zápas v bouřlivém prostředí, navíc v Herálci panuje nováčkovská euforie, takže by jim psychika mohla nahrávat,“ uvědomuje si brodský kouč Leoš Mitas. „Máme kvalitní kádr na to, abychom utkání zvládli,“ dodal.

„Všichni se tu na tento souboj těšíme. Samozřejmě si uvědomujeme, že Brod je jasný a jednoznačný favorit, ale my je chceme pořádně potrápit,“ burcuje předseda heráleckého fotbalu Josef Pátek.

Brodský Slovan se v přípravě rozjížděl velice pozvolna, hned na úvod dostal výprask 5:0 ve Svitavách. „Možná to bylo i dobře, hráči si z toho zápasu vzali určité ponaučení. Od té doby jsme se zlepšovali v každém zápase a doufám, že to vygraduje v prvním mistráku,“ tvrdí Mitas.

Havlíčkův Brod žádné převratné novinky v kádru přes letní přestávku neudělal. Odešli jen hráči z Brněnska a Tomáš Tůma se vrátil zpátky do Chotěboře. Do kádru se naopak vrátili hráči z hostování ve Ždírci – Petr Slanař a Miroslav Havel. Kouč Mitas také povolal z B-týmu některé hráče, zejména ostrostřelce Romana Zemana.

„Kádr máme dost kvalitní, bude hodně záležet, jestli hráči budou zdraví. Pokud tomu tak bude, budeme se pohybovat na špici přeboru,“ uzavírá šéf brodské lavičky.

Soural: Každý má jiné ambice

Současný trenér fotbalistů Humpolce Josef Soural má zkušenosti s oběma celky, s Herálcem i Havlíčkovým Brodem. Před dvěma lety působil právě v Herálci, loni pro změnu koučoval v divizi Havlíčkův Brod.

„Určitě to bude zajímavý duel, bude to hodně vyhecované,“ myslí si Soural. „Oba týmy se liší i v ambicích. Zatímco Brod by měl hrát na špici, Herálec bude hrát spíše asi o záchranu,“ vypočítává.

Favorit utkání je jasný – Havlíčkův Brod. Oba týmy jsou sice v letošním ročníku nováčky, ale Slovan přece jen má více zkušeností, protože zatímco Herálec postoupil z I. A třídy, Brod spadl z divize. „Zkušenost je jednoznačně na straně Brodu. Jak jsem říkal, bude to hodně vyhecované, ale Brod by měl utkání zvládnout,“ má jasno Soural.