„První dva jmenovaní budou snad k dispozici již v sobotním utkání v Tisu, kanonýr Blažek je však pro podzim ztracen, má na pět týdnů koleno v sádře,“ prozradil jeden z borovských trenérů Miroslav Blažek.

„Hráči odvedli parádní kolektivní výkon, s herním pojetím jsem spokojen. V obraně dominoval Jaroslav Veselý, ve středu zálohy Lukáš Němec a největším nebezpečím pro soupeře byl Petr Veselý. Jako záložník byl autorem dvou branek, první padla po krásné kombinační akci, potom bezpečně proměnil penaltu,“ pochvaloval si Hlaváček. „Máme hodně mladý tým s průměrem třiadvacet let, což je dobrá perspektiva. Vyhráli jsme zaslouženě. Ale ani soupeř nehrál špatný fotbal, výborná byla jeho záložní řada,“ komentoval střetnutí jeden z borovských trenérů.

Do přestávky byla hra vyrovnaná, po změně stran domácí fotbalisté již převzali iniciativu a herně byli lepším týmem a střetnutí bez problémů dotáhli do vítězného konce.

Již tuto sobotu jede Borová do Tisu, tedy na hřiště soupeře a velkého rivala, kterého z dřívějších bojů dobře zná. Tis má ve svém kádru zkušené hráče a chce odčinit úvodní prohru v Černovicích 1:2, výkonnost obou soupeřů je vyrovnaná. „Naší snahou bude potvrdit dobrý výkon z úspěšné domácí premiéry s Jeníkovem. Nesmíme však propadnout předčasné euforii, což by se nemuselo vyplatit. Cílem je již na podzim nasbírat tolik bodů, abychom měli klidné jaro,“ je přáním záložníka Jakuba Jančáka: „Chceme z Tisu přivézt alespoň bod.“

Tis ovšem nechce v sobotním zápase rozhodně hrát druhé housle. „Pro nás je to důležité utkání, rozhodně chceme přerušit jarní sérii neúspěchů na vlastním hřišti a konečně vyhrát. Pokud jedna z opor mužstva Jindřich Veselý dostane jenom podmínku (byl vyloučen v Černovicích – pozn. redakce), nastoupíme v kompletním složení“, prozradil trenér Tisu Roman Pipek.

Alois Svoboda