Tříbodový zápas Dekory stál za to. Ve Vyškově se hosté bránili atakům Rostexu téměř celý zápas, ale udeřili v ten nejlepší moment, v 90. minutě. Domácí už potom neměli čas na odpověď.

„Je to zlatá výhra,“ oddechl si trenér Richard Zeman, ale vzápětí přizná: „Měli jsme kliku a velkou, gól jsme vstřelili z jediné tutové šance. Z minima jsme vytěžili maximum, ale je to odměna za poctivě odpracovaný výkon.“

Dekora přitom v přípravě v defenzivních činnostech zrovna neexcelovala, v pěti duelech, povětšinou s týmy z nižších soutěží, inkasovala šestnáctkrát. „Toho jsme si byli vědomi, hráli jsme proto zatažení, bránili jsme. Přestáli jsme velké množství standardek soupeře, hodně nás taky podržel gólman Žďánský.“

Na místu stopera se osvědčila nová akvizice, chrudimský futsalista a hráč ze Rváčova u Hlinska Petr Popelka. „Udělali jsme ho teprve v týdnu. My jsme prakticky jinak nastoupili v neposílené sestavě, ve které jsme hráli v přeboru,“ podotýká Zeman.

Opájení z výhry 0:1 však není na místě. Ždírec musí zpátky na zem a zkoncentrovat se na nedělní duel s Boskovicemi. „Soupeře moc neznám, ale viděl jsem ho v sobotu v Šardicích (Boskovice prohrály 0:2 – pozn. autora). Musíme se kvalitně připravit, abychom obstáli.“

Trenér Zeman však bude muset vyřešit jeden velký problém. „Dvě kola se budeme muset obejít bez tvůrce hry Petra Čalkovského, to je velké oslabení. Na druhou stranu, do zápasu naskočí Jirka Smejkal, to je také kvalitní hráč,“ uzavírá Zeman.

Nevydařený závěr

Smolný vstup do nové sezony divize D mají za sebou fotbalisté Velkého Meziříčí. Ti v samotném závěru nedělního zápasu doma s Protivanovem ztratili cenný bod. Velkomeziříčští navíc od 50. minuty vedli brankou Kratochvíla 1:0, soupeř ale odpověděl vyrovnáním v 63. minutě. Tři minuty před koncem rozhodl po chybě obrany Večeřa o výhře hostů 2:1.

„Individuální chyby, které jsme udělali, rozhodly o naší porážce. Průběh zápasu byl takový, že spravedlivá by byla spíš remíza. Možná i naše výhra,“ uvedl trenér domácích Miroslav Karpíšek. Ten přiznal, že zrovna Protivanov nepatří k jeho oblíbeným soupeřům. V minulé sezoně s ním jeho tým prohrál oba zápasy. „Hrají agresivně, mají na to ideální typy hráčů, zatímco my sázíme spíše na techničtější pojetí,“ přiznal velkomeziříčský lodivod.

Vzhledem k tomu, že šlo o první utkání nového ročníku, hodnotil kouč i jiné než pouze výsledkové aspekty zápasu. „Hráli jsme, co jsme potřebovali. Dali jsme i gól. Škoda, bylo to první utkání a dobrý vstup je vždycky důležitý,“ mrzí Karpíška, který přiznal, že s výkonem by byl spokojený, kdyby byl podložen bodovým úspěchem.

Pavel Mikeš, Martin Sita