„Ve Vyškově jsme šťastně vyhráli, chtěli jsme to doma potvrdit. Ale pro změnu jsme smolně jen remizovali, vzhledem k průběhu mě bod mrzí,“ prozradil ždírecký kouč Richard Zeman.

Nedotáhli to až do vítězného konce

Ždírec proti Boskovicím vedl 1:0 a měl i několik šancí náskok pojistit, ale nakonec hosté vyrovnali ze sporné penalty. „Jsem z toho zklamaný, protože vítězství jsme měli na svých kopačkách,“ krčí rameny Zeman. „Po dvou kolech čtyři body ale beru, nemůžeme říkat, že nemáme nevydařený start do soutěže,“ dodal vzápětí.

Ždírečtí se mohou spolehnout i na útočníky, když v každém z duelů se prosadil jiný, v prvním utkání Petr Hanousek, teď Radek Kolouch. „Máme dobrou útočnou dvojici, sedí k sobě i typově. Navíc pracují výborně pro tým. Jsem i rád, že se oba hned v úvodu zapsali mezi střelce. Bohužel, nevydrží celý zápas ve vysokém tempu, proto hledáme ještě někoho pro zvýšení konkurence,“ prozradil ždírecký trenér.

Žďánský dokáže tým podržet

Jednou z opor týmu se stal i brankář Milan Žďánský. „V přípravě měl trochu smůlu, ale vstup do soutěže mu vyšel výborně. Jsem za to rád, protože on tuto soutěž nikdy nechytal. Je to velice pracovitý gólman. Ve Vyškově zvládl utkání na jedničku, teď nás také podržel. Bohužel po jeho zákroku byla odpískaná velice sporná penalta. Jsem rád, že to zvládá dobře,“ řekl Zeman na adresu sedmadvacetiletého gólmana.

V příštím kole změří Dekora síly s dalším nováčkem soutěže – Mohelnicí. „Bude to otevřený zápas, protože i u nich se dá očekávat nováčkovský elán jako u nás. Asistent Martin Štukhejl se byl na ně podívat, takže máme o jejich hře i informace. Znovu se ale budeme muset odrazit od obrany, jako v těchto dvou zápasech,“ prohlásil nejvyšší muž ždírecké lavičky.