Mitas loni vedl právě Pelhřimov a v prvním kole byl ještě u soupeře na výzvědách. „Vím, co jsou schopní zahrát, hrají kombinační fotbal, takže to bude trochu složitější než v prvním kole. Navíc budou chtít odčinit minulý zápas,“ říkal před zápasem brodský šéf lavičky.
Zdálo se, že pelhřimovská družina nemůže Slovan ničím překvapit. Chyba lávky!

Čtyři góly v poločase nikdo nečekal

Od začátku zápasu hráli Pelhřimovští na těžkém terénu o hodně lehčeji a góly na sebe nenechaly dlouho čekat. V poločase svítilo na ukazateli už hrozivé skóre 0:4. Navíc domácí se bránili v deseti, ve třicáté minutě byl vyloučen kapitán Petr Novotný. Mizérie brodských pokračovala i ve druhém poločase, kdy předčasně pod sprchy zamířil ještě brodský Martin Nepovím a dva Pelhřimovští. Hosté však už udeřili jen jednou.

„Mrzí mě to každopádně, každá porážka mrzí, ale mě obzvlášť, protože Pelhřimov jsem ještě před časem trénoval. Bohužel i takové zápasy se hrají,“ krčí rameny Mitas. „Vyhrát v Brodě poločas o 4:0 se nám ani nesnilo,“ usmíval se šťastný kouč Pelhřimova Václav Vokůrka.

Usnadněné vítězství

Brodský trenér po zápase jen těžko hledal slova pro naprostý kolaps Slovanu v prvním domácím zápase v nové sezoně. Mitas se před fotbalovým víkendem obával, aby jeho týmu nervozita z domácí premiéry příliš nesvazovala nohy. Těžko říct, jestli příčinou propadáku byla nervozita nebo něco jiného.

„Výsledek hovoří za vše. Kluci si musí uvědomit, že fotbal se bez bojovnosti a nasazení hrát nedá. Pokud k tomu budeme přistupovat jako teď, tak neuspějeme s žádným soupeřem,“ vysvětluje propadák Mitas. „Pelhřimovu jsme to strašně usnadnili. Co je platné, když si v kabině řekneme, z čeho nám hrozí nebezpečí, ale hráči to stejně nedodrží. Musíme si z toho vzít ponaučení. Jedeme dál, vždyť je to jen fotbal,“ pokračoval.

Pelhřimov naprosto šokoval Brod a odčinil tak domácí prohru v zápase s Humpolcem (0:1). Po zápase zní trochu úsměvně ambice hostů před duelem. „I bod by byl pro nás úspěch,“ prohlašoval Vokůrka.

„S výsledkem jsem maximálně spokojený. Hlavně první poločas jsme hráli výborně,“ jásal po zápase pelhřimovský trenér. „Ale co nepřekousnu, jsou dvě červené karty, které jsme dostali,“ dodal jedním dechem.

Pelhřimov se oproti prvnímu kolu zlepšil především v koncovce a střelecké obrození vrchovatě schytal právě Brod. „Šance už jsme měli i proti Humpolci, ale až teď nám to začalo teprve padat,“ uzavřel Vokůrka.