„Já to beru jako každý jiný zápas. Ale pro mančaft to určitě bude prestižní. Dá se očekávat početná návštěva i našich fanoušků, ale nemyslím si, že by to nějaký tým nějak svazovalo,“ prozradil trenér Dlouhé Vsi Miroslav Veselský. „Určitě to bude prestižní zápas jak pro hráče, tak pro diváky,“ přikyvuje kouč Přibyslavi Vítězslav Machatka.

Zaplatí nováčkovskou daň?

Dlouhá Ves v úvodních dvou kolech měla výhodu domácího prostředí a ze dvou zápasů vytěžila jednu výhru. „Vstup do soutěže je parádní, i když je to jen na padesát procent. Je to dobrý, sám jsem nevěřil, že se nám podobný vstup podaří,“ nechal se slyšet Veselský.

Jenže teď na nováčka přijde ostrý test na cizím hřišti, právě v Přibyslavi. „Možná zaplatíme nováčkovskou daň. Přibyslav je jasný favorit, navíc má více zkušeností s touto soutěží,“ zůstává na zemi dlouhoveský šéf lavičky.

Přibyslav rozhodně ale nečeká jednoduchá pozice, týmu se první dvě kola příliš nepovedla, navíc měla problémy se sestavou. „Určitě se to zlepšilo. Rozhodně teď musíme podat daleko lepší výkon než v předchozích zápasech,“ uvědomuje si Machatka.

Přibyslavský trenér Dlouhou Ves poměrně dobře zná. „Loni jsme s nimi dvakrát hráli v přípravě. Mají dobré, technické mužstvo. Hru řídí zkušený Polák, takže to nebude rozhodně jednoduché,“ uzavřel Machatka.