Ten je zatím bez bodu na chvostu tabulky I. A třídy skupiny A, zatímco jeho hostitel se bez ztráty kytičky a s lichotivým skóre 8:2 dívá na všechny své soupeře shora.

Janovickou prozatímní suverenitu deklaruje i to, že oba zápasy prvních dvou kol sehráli na hřištích soupeřů. Rozdíl mezi oběma soupeři mohou nabídnout vzájemná střetnutí s Chotěboří.

Janovice v prvním kole na jejich hřišti zvítězily 5:1, zatímco Dobronín se stejným soupeřem v rámci druhého kola doma prohrál 0:2.

Favorita čeká premiéra

„Je to první zápas doma a budeme chtít určitě vyhrát a potvrdit ty předchozí výhry,“ velí bojovně janovický kouč Jan Chramosta, který od Dobronína čeká především pevnou defenzivní taktiku. K prolomení soupeřovy obrany by tak měla vést cesta skrze rychlý gól.

Trenér Dobronína, Ludvík Haubert jeho slova v podstatě potvrzuje. „Zajištěná obrana a vyrážet do brejků. Bohužel nám budou chybět vykartovaný Tomáš Sedláček a zraněný Tomáš Kalců, což jsou oba právě brejkoví hráči,“ stěžuje si šéf dobronínské lavičky.

Chybět mu budou ještě Milan Sedláček a Jan Chvátal. Nahradit ztráty bude muset z „B“ týmu a dorostu.

Janovice namísto toho budou takřka kompletní. Jediným hráčem, který bude chybět, je krajní záložník Martin Křenek, který má z úvodního zápasu s Chotěboří zlomená dvě žebra.

Chramosta se však bojí podcenění. „Janovice jsou velkými favority. Nemáme u nich co ztratit. Důležité bude, abychom na hřišti nechali všechno a hráli ne na sto, ale na sto dvacet procent a aby se k nám přiklonilo i fotbalové štěstíčko,“ věří v nadpřirozenou přímluvu trenér Dobronína Ludvík Haubert.

Pozice favorita je ale pro kouče Janovic dvousečnou zbraní. „Trochu se bojím podcenění. Je to dost uspokojující. Máme ale zkušené hráče, kteří by to měli zvládnout. Bude to pro nás trochu změna, protože zatímco v prvních dvou kolech jsme chodili do protiútoků, teďka budeme muset chodit do plné obrany,“ ví janovický lodivod.

Martin Sita