Ledečský trenér Miloslav Kafka pamatuje ještě dobu, kdy jako hrající trenér na konci osmdesátých let přivedl Kovofiniš do krajského přeboru a jeho snahou je své svěřence tam opět vrátit. „Největším problémem je častá fluktuace hráčů, někteří odešli před časem za trenérem Kalivodou do Kožlí, nyní se opět vrací. Skloubit mladé se zkušenými borci dá fušku,“ míní ledečský kouč.

Rébus kolem sestavy stále pokračuje. Zranění jsou Pechanec s Jiřím Peškem, další trable nastanou tento víkend, kdy budou na dovolené opět tři hráči. Mužstvo potřebuje zkušeného borce, který by převzal dirigentskou taktovku. Počítalo se s Pechancem, toho však trápí zranění. „Zatím v každém zápase jsem musel nuceně měnit složení kolektivu, v neděli proti Dobronínu to nebude jinak.

Zůstanu u systému 3-4-3, na jaře jsme venku vyhráli 2:0, měli bychom soupeře přehrát kombinačně, bezesporu však musíme zlepšit střelecké zakončení akcí. Hosté však mají brejkové hráče, na ty si musíme dát pozor“, varuje zkušený kouč.

Důležitý zápas

Skláři nevstoupili do soutěže příliš úspěšně, a tak po třech kolech uvízli na chvostu tabulky bez jediného bodu. „Trápí nás především zranění, s kterými se spousta našich hráčů potýká. Asi nejcitelnější je ztráta motoru mužstva Slávka Císaře, který si pravděpodobně na podzim nezahraje“, objasnil příčiny neúspěchu šéftrenér Jaroslav Žejdlík.

V neděli přivítá Světlá fotbalisty z Nové Vsi, kterým patří v tabulce jen o jednu příčku vyšší místo. „Svému týmu samozřejmě věřím a nic jiného než tři body neberu“, uzavřel zkušený lodivod.

Viktor Kučera