Nováček znovu překvapil, tentokrát vybojoval bod s vedoucími Janovicemi

Havlíčkobrodsko - V 8. kole I. A třídy Dlouhá Ves bodovala s favoritem soutěže z Janovic. Derby zápasy dopadly rozdílně. Zatímco v Přibyslavi se radovali domácí, ze Štoků si vezou tři body fotbalisté Věžnic.

29.9.2008

Dlouhá Ves (v tmavomodrém Jan Kaplan) remizovala s Janovicemi 0:0.Foto: Ivo Havlík

DLOUHÁ VES – JANOVICE 0:0
Vedoucí oddíl tabulky přijel sice v roli velkého favorita, narazil však na nesmírnou bojovnost a elán domácích. Do přestávky si hosté připravili tři gólové příležitosti, domácí gólman Rýdl byl však nepřekonatelný. Domácí si gólovou šanci nepřipravili, defenzivní činnost však byla bezchybná.
Po změně stran se obraz hry příliš nezměnil. Favorit byl ve stálém tlaku, chybělo však pohotové střelecké zakončení. Naopak po hodině hry se dostal do gólové šance dlouhoveský Miroslav Henzl, v zakončení však také nebyl úspěšný.
„Bojovnost našich chlapců slavila úspěch, se ziskem bodu jsme spokojeni. Vynikající byl gólman Rýdl, oporou zadních řad byl Polák a až do zranění Pabousek, v útoku nejvíce zlobil obranu soupeře Henzl,“ zhodnotil průběh předseda domácího oddílu Jiří Klement.
Rozhodčí: Pavlas, ŽK: 2:2. Diváci: 120. Dlouhá Ves: Rýdl – Kunášek, Pabousek (35. Meloun), J. Polák, Krečman – M. Janáček (66. Pospíchal), V. Janáček, Lukačina, Sedlák – Kaplan, M. Henzl.

ŠTOKY – VĚŽNICE 2:3
Do zápasu lépe vstoupili hosté, domácím se pak podařilo hru vyrovnat a brankové příležitosti se rodily na obou stranách. Do přestávky padla jediná branka, když se z trestného kopu trefil přesně hostující Chalupník. V úvodu druhého poločasu Štoky srovnaly skóre z pokutového kopu, který rozhodčí nařídil za sražení M. Bulanta.
Hosté se dostali do opětovného vedení šťastným gólem. Střelu z dálky tečoval Miksa mimo dosah domácího brankáře. O vyrovnání na 2:2 se postaral hlavou po rohovém kopu Kunc. Poté měli domácí obrovskou šanci, avšak v samostatném úniku zamířil P. Bulant pouze vedle tyče. Vzápětí byl po dvou žlutých kartách vyloučen domácí Jokl a oslabeným domácím se pak nepodařilo ubránit Věžnického útočníka Baráka, který dravým průnikem do obrany rozhodl o výhře hostů.
Góly: 51. Jokl (PK), 78. Kunc – 40. Chalupník, 75. vlastní, 89. Barák. Rozhodčí: Kalina. ŽK: 3:4. ČK: 1:0 (80. Jokl). Diváci: 120. Poločas: 0:1. Štoky: Uhlíř – Miksa, Kunc (90. J. Lóži), M. Dáňa, Koutek – Kubát, Havel, A. Dáňa, M. Bulant – Buben (56. P. Bulant), Jokl. Věžnice: Šrámek – V. Kunc, Brukner, Černý, Urban (90. P. Kunc) – Čurda, Šimoníček, Wasserbauer, Chalupník – Barák, Martínek.

PŘIBYSLAV – HABRY 3:1
V bojovném utkání, které nepobralo příliš krásy, získali tři body domácí. První branku zápasu vstřelil Kunc střelou z hranice vápna, jež přesně zapadla do sítě za hostujícím brankářem.
V druhém poločase se dostal do samostatného úniku Musil a krásným lobem zvýšil na 2:0. Hosté stačili snížit z penalty, ale potom domácí přidali pojistku na 3:1, když se v samotném závěru prosadil z brejku Ladislav Vykoukal. „Oproti loňsku se nám zatím tolik herně nedaří, ale v tomto zápase jsme se již zlepšili,“ řekl k zápasu trenér Přibyslavi Vítězslav Machatka.
Góly: 29. Kunc, 77. Musil, 90. L. Vykoukal – 83. Stránský (PK). Rozhodčí: Kůrka. ŽK: 3:6. Diváci: 220. Poločas: 1:0. Přibyslav: Hajný – Svoboda, Bárta, Strašil, Smejkal – L. Vykoukal, P. Vykoukal, Krčál, Kunc – Křesťan (70. Musil), Němec (56. Kalenda). Habry: Vala – Hájek, Janouch, Doležal, Moravec – Stránský, Michal, Kudláček, Holík – Toma, Kvanka.

LEDEČ – ÚSTRAŠÍN 0:1
První poločas se odehrál v režii domácích, ale bez gólového efektu. Ledeč si vypracovala několik brankových příležitostí, v nichž postupně vyhořeli Miláček, Pechanec a Turek. Největším zklamáním pro diváky se stala 23. minuta, kdy Pajer nastřelil tyč, dorážku nasměroval Mikula jen do brankáře hostů a Turek v další dorážce zamířil jen vedle tyče.
Přestože i do druhého poločasu lépe vstoupili domácí, nakonec se z jediné trefy radoval Ústrašín. V 54. minutě se po centru ze strany prosadil hlavou Jírů. Potom se hosté zaměřili na udržení výsledku, k čemuž jim pomohla i červená karta domácích.
„Kromě neúspěšné střelby i v těch nejvyloženějších šancích mám špatný pocit z výkonu rozhodčího, který nepochopitelně toleroval zdržovací taktiku Ústrašína,“ uvedl k utkání vedoucí družstva Ledče Karel Hruša.
Gól: 54. Jírů. Rozhodčí: Klement. ŽK: 4:3. ČK: 1:0 (73. P. Pešek). Diváci: 250. Poločas: 0:0. Ledeč: Vitiska – Miláček, L. Pešek, P. Pešek, Pajer (67. Pokorný) – Mikula, Pechanec, Janů (76. Slavětínský), Příhoda – Turek (84. Vosika), Šťastný.

KAMENICE – CHOTĚBOŘ 2:1
Kamenice potřebovala vyhrát, takže začala aktivně. Bohužel šance Kotka v 5. minutě vyzněla do ztracena. Hosté se naopak ve 13. minutě radovali. Do vápna pronikl D. Čapek a umístěnou střelou otevřel skóre. Domácí to nedeprimovalo a prakticky po rozehrání mohl srovnat Plášil, bohužel jeho hlavička se do branky nevešla. Ve 28. minutě se už v Kamenici jásalo. Po pěkné přihrávce Plášila pohnul skórem Kotek. Druhý poločas přinesl rušno především před brankou Chotěboře. V 66. minutě postupoval Plášil sám na gólmana, ale poslal míč nad břevno, o šest minut později pro změnu namířil vedle. Zasloužené vítězství Kamenice se tak zrodilo až ve 4. minutě nastavení, kdy míč za záda brankáře Bence protlačil ze skrumáže Kotek.
Góly: 28. a 94. Kotek – 13. D. Čapek. Rozhodčí: Čech. ŽK: 2:5. ČK: 0:1 (Tůma). Diváci: 80. Poločas: 1:1. Chotěboř: Benc – J. Novotný, Somerauer, R. Odvářka, Jiří Hlaváček (67. Jan Hlaváček) - D. Čapek, Tůma, M. Odvářka, Šimon - Moravec (54. T. Novotný), Benák.