SVĚTLÁ – H. BROD 1:2

Papírový favorit utkání byl od úvodu aktivnější, jenže do první šance se dostali domácí. V 5. minutě se ocitl v dobré pozici útočník Luboš Stojan, ale jeho pokus Adamec vyrazil. O deset minut později se po rohovém kopu dostali do šance i hosté. Březina vyrazil míč jen ke Slanařovi, ale ten měl mušku hodně vychýlenou.

První branka padla přesně po půlhodině hry. Bláha zatáhl míč po pravé straně, nahrál na bližší tyč a Provazník se v tísni prosadil – 0:1.

Do druhého poločasu vstoupili s elánem domácí, hned po dvou minutách se ocitl v dobré šanci Šimoníček, ale míč napálil jen do Novotného. Vyrovnání se skláři dočkali v 50. minutě. Nepřesná střela se dostala ke kanonýrovi Křikavovi a ten neměl problém usměrnit míč do branky. „Hráče jsem na něj upozorňoval. Dokázali jsme ho téměř eliminovat, dostal se do dvou pološancí a z jedné skóroval,“ podotkl trenér Slovanu Leoš Mitas.

Po vyrovnání hra fotbalově upadla, grády začala nabírat až v samotném závěru. V 88. minutě Luboš Stojan podrazil ve vápně Nepovíma a rozhodčí Petřivý nekompromisně ukázal na značku pokutového kopu. Slanař se z následné penalty nemýlil – 1:2. O chvilku později mohl vyrovnat na 2:2 po rohovém kopu Blažek, na kterého míč prodloužil Kozlík, ale jeho hlavička mířila nad.

„Myslím si, že jsme si bod za předvedený výkon zasloužili,“ smutnil nový světelský šéf střídačky.

„Nicméně jsem s hrou spokojený. Hráči k zápasu přistoupili zodpovědně. V obraně nedělali chyby. Trochu jsme měli strach, proto nám chyběla mezihra,“ zhodnotil derby Polák.

„Pro nás to jsou cenné tři body, zaslouženě jsme vyhráli, ale rozhodnout jsme měli daleko dříve,“ reagoval Mitas.

Góly: 50. Křikava – 30. Provazník, 88. Slanař (PK). Rozhodčí: Petřivý. ŽK: 2:2. Diváci: 500. Poločas: 0:1. Světlá nad Sázavou: Březina – Náděje, Pecha, Blažek, Dobrý – Klaus (85. J. Stojan), Šimoníček, Kozlík, Rezek (73. Karel) – Křikava, L. Stojan. Havlíčkův Brod: Adamec – Kořínek, Háněl, Novotný, Netopilík (75. Mišta) – Fialka, Nepovím, Slanař, Bláha (80. Janďourek) – Provazník, Zeman (75. Nechvátal). Nejlepší hráči: Pecha – Netopilík, Nepovím.

Příští kolo: Třebíč B - Hartvíkovice, Nová Ves - Jaroměřice n. Rok., Herálec HB - Polná, Pelhřimov - Velká Bíteš, Humpolec - Vrchovina, Havlíčkův Brod - Jemnicko, Okříšky - Světlá n. S., M. Budějovice - Bystřice n. P.