„Každopádně nejsem spokojený. Ztratili jsme zápasy, které jsme měli vyhrát. Bohužel jsme je nezvládli psychicky,“ tvrdí ledečský trenér Miloslav Kafka.

Právě psychická labilita týmu je podle Kafky jedním z důvodů, proč se týmu zatím nedaří naplňovat předsezónní ambice. „Pokud vedeme, tak například obrana zahraje úplně super. Ale když se prohrává, tak je to špatné a dělá zbytečné chyby,“ uvědomuje si šéf lavičky Kovofiniše.

Dalším důvodem jsou podle ledečského trenéra i častá zranění hráčů. „To jsem ve své kariéře snad ještě nezažil, ale za to se rozhodně nechci schovávat,“ říká rezolutně Kafka. „Až teď proti Štokům jsem poprvé mohl postavit obranu podle sebe a ne podle toho, kdo je na marodce,“ dodává.

V dalším kole čeká Kovofiniš utkání s okresním rivalem v Habrech. „Rád bych zachoval vítěznou sestavu, ale radši nad tím ani nepřemýšlím, protože těch zranění bylo opravdu hodně,“ kroutí hlavou.

Ledeč je nyní v boji o čelo tabulky prakticky ze hry. Na čtvrté Janovice ztrácí osm bodů. „Na psychice týmu musím zapracovat. Myslím si, že ta vysoká výhra jim může jedině pomoct,“ přeje si Kafka. „Zároveň by ale i vedení mohlo dát trochu prostoru mladým klukům a nevyvíjet na ně zbytečný tlak,“ dodává jedním dechem.

V Ledči se i spekulovalo o možném konci trenéra Kafky. „Moje rezignace by teď asi ničemu neprospěla,“ vysvětluje. Ten pro mužstvo zvolil zcela jiný impuls. „Chtěl jsem sáhnout pro dva hráče do béčka. Ti sice odmítli, ale myslím si, že to určitý impuls byl,“ uzavřel.