4. VĚŽNICE
(23:24, 23 bodů)
Jak již bylo řečeno, Věžnice je zatím největším překvapením podzimu z pohledu týmů Havlíčkobrodska. Předpoklad byl, že by se Varex mohl pohybovat v klidném středu tabulky, ale rozhodně nikdo nepředpokládal, že by mohl být z okresních týmů nejlepší. I na jaře by mohla být Věžnice černým koněm soutěže. Vysvědčení Věžnice ještě více vylepšuje pohled do tabulky pravdy, kde má pět kladných bodů.
„S postavením jsme spokojeni, ale mohlo to být ještě lepší,“ nebojí se najít i zápory v úspěšném podzimu předseda věžnického fotbalu Bohuslav Chalupník. „Mrzí mě některé ztráty, když jsme vedli o dvě branky a jen jsme remizovali. Některé výsledky byly jako na houpačce,“ dodává jedním dechem věžnický předseda.

7. PŘIBYSLAV
(25:26, 19 bodů)
Není to žádná tragédie, ale od týmu se očekávalo víc. V loňské sezoně bojoval až téměř do posledního kola o postup se Světlou a Herálcem. Letos však zatím tápe. „Kdo by postoupit nechtěl. Máme dost kvalitní kádr na to, abychom se pohybovali nahoře,“ avizoval před sezonou přibyslavský kouč Vítězslav Machatka.
Jenže právě Přibyslav, která byla pasována na jeden z týmů, který bude bojovat o postup, je hodně za svým očekáváním. Se sedmým místem určitě v Přibyslavi spokojenost nepanuje. Tým navíc podával nevyrovnané výkony, dokázal například doma rozstřílet Ledeč 6:2, ale i prohrát 0:5 v Chotěboři. Přibyslavský tým doplácí především na to, že nedokáže získávat body na hřištích soupeřů, jedna remíza z šesti zápasů je přeci jen málo.
K nepřesvědčivému podzimnímu vysvědčení Přibyslavi možná přispěl i fakt, že skupina A je považována za těžší, protože v ní hrají hned tři týmy, které ještě loni brázdily nejvyšší krajskou soutěž.

8. CHOTĚBOŘ
(25:23, 18 bodů)
Možná i od Chotěboře se čekalo více. Předpokládalo se, že se bude pohybovat v horní polovině tabulky. Zvláště, když se do týmu před sezonou vrátil špílmachr Tomáš Tůma. Chotěboř také podává zatím velmi nevyrovnané výkony, v prvním kole doma prohrál s Janovicemi 1:5, v devátém pak sestřelil Přibyslav 5:0.
Ale podzimní výkony týmu jsou zklamáním především pro kouče Petra Koláře. „Jsem zatím z toho rozčarovaný. Mrzí mě naprosto zbytečné ztráty hlavně v domácím prostředí,“ naráží Kolář na divokou remízu se Štokami 4:4, kdy téměř celý zápas chytal v brance hostí hráč z pole a domácí porážku s dalším z nováčků Dlouhou Vsí 1:2.
I proto poslední zápas proti Ledči chtěl chotěbořský trenér brát jako omluvu pro chotěbořské fanoušky. Špatný dojem z podzimu se hráčům podařilo vítězstvím 2:1 napravit jen částečně.

9. HABRY
(22:27, 15 bodů)
Od týmu se asi podobné postavení očekávalo. Habry střídají dobré výkony s horšími. Dokáží však potrápit téměř jakýkoliv tým. Kromě podzimního krále s Ústrašína prohrály s druhým a třetím týmem tabulky jen o gól.
Habry se sice pohybují okolo středu tabulky, ale na jaře je bude čekat ještě dost práce se záchranou. Skupina A I. A třídy je totiž hodně našlapaná. Předposlední Štoky ztrácejí na Habry jen čtyři body a poslední Kamenice má manko šest bodů.

11. DLOUHÁ VES
(18:29, 14 bodů)
Od nováčka se před sezonou čekal především boj o záchranu a to se více méně plní. Dlouhá Ves je nepříjemný tým, který dokáže často potrápit i výkonnostně lepší týmy. Své by o tom mohla vyprávět Chotěboř, která právě Dlouhé Vsi v domácím prostředí podlehla 1:2. Svěřenci trenéra Miroslava Veselského získávají většinu bodů na domácím trávníku, který je hodně specifický a to hraje Dlouhé Vsi do karet.

12. LEDEČ NAD SÁZAVOU
(24:24, 12 bodů)
Největší zklamání podzimu. To je právě ledečský Kovofiniš. Tým, se kterým se počítalo, že by mohlo zamíchat postupovými kartami, se trápí. Pouhých dvanáct bodů je na Ledeč hodně málo.
Před sezonou asi jen málokdo čekal, že na jaře tým bude bojovat především o záchranu nikoliv o špici I. A třídy. Kovofiniš nedokázal vůbec naplnit očekávání a v pomyslném vysvědčení by dostal nejspíše 4-. Od horší známky Kovofiniš zachránil snad jen záchranářský souboj se Štoky, které v domácím prostředí rozstříleli 5:0.
Dalším faktem proč se Ledči nedaří je, že se na podzim trápí rozsáhlou marodkou. „Ještě žádné dva zápasy po sobě, jsem nemohl postavit stejnou sestavu. Něco podobného jsem ve své dlouhé kariéře snad nezažil,“ posteskl si ledečský šéf lavičky Miloslav Kafka. „Na to se ovšem nechci vymlouvat, výkony i tak měly být lepší,“ dodal jedním dechem.
Přes neoslnivé výsledky na podzim zatím v Ledči odvolání trenéra neplánují. „Spokojenost s postavením v tabulce není. Ale personální změnu neplánujeme. Dáváme dohromady všechny podklady a příští týden uděláme rozbor a vyhodnocení situace, potom se rozhodneme, co bude dál,“ přibližuje sekretář Ledče Karel Hruša.
„Bohužel jsme měli na podzim velkou marodku, což týmu vůbec nepomohlo. Také se nám nepovedlo sehnat do týmu vůdčí osobnost. A po špatných výsledcích byli hráči psychicky dole,“ vyjmenovává Hruša příčiny zpackaného podzimu. „Přesto jsme měli mít kolem dvaceti bodů. Nic naplat nám nebylo, že jsme většinu soupeřů přehrávali,“ dodal.

13. ŠTOKY
(23:29, 11 bodů)
Od nováčka soutěže se něco podobného čekalo. Nikdo nepředpokládal, že se bude pohybovat v našlapané I. A třídě někde nahoře, a i pro Štoky by to byla utopie. „Samozřejmě bychom se rádi zachránili, ale když to nepůjde, nebudeme to lámat přes koleno,“ avizoval před sezonou štocký trenér Radek Palán.
V podobném duchu se nesou i výsledky Štoků v soutěži. Tým dokáže zazářit, jako například doma s druhým celkem tabulky Speřicemi, které porazili 5:0, nebo naprosto vybouchnout jako v Ledči, se kterou prohráli stejným výsledkem.

HAVLÍČKOBRODSKO 3-
Působení týmů z Havlíčkobrodska v druhé nejvyšší krajské soutěži, lze hodnotit za rozpačité. Minimálně trojice týmů měla bojovat o čelo tabulky - Přibyslav, Chotěboř, Ledeč – a míchat postupovými kartami. Jenže všechny tyto týmy jsou zatím spíše ve druhé polovině tabulky.
Hodnocení Havlíčkobrodska hodně kazí Ledeč, které podzim vůbec ale vůbec nevyšel, a tým má spíše než starosti s bojem o postup, starosti se záchranou. Renomé okresu s největším počtem týmů zv soutěži zachraňuje Věžnice, která je zatím nejmilejším překvapením soutěže. Nováčci soutěže Dlouhá Ves a Štoky zatím nijak nevyčnívají, ale ostudu rovněž nedělají.

1. Ústrašín 13 8 4 1 28:20 28
2. Pacov 13 8 2 3 26:15 26
3. Speřice 13 8 2 3 31:25 26
4. Věžnice 13 7 2 4 23:24 23
5. Janovice 13 6 3 4 29:15 21
6. Žirovnice 13 6 2 5 27:22 20
7. Přibyslav 13 6 1 6 25:26 19
8. Chotěboř 13 5 3 5 25:23 18
9. Habry 13 4 3 6 22:27 15
10. Dobronín 13 3 5 5 23:27 14
11. Dlouhá Ves 13 4 2 7 18:29 14
12. Ledeč n.S. 13 3 3 7 24:24 12
13. Štoky 13 3 2 8 23:29 11
14. Kamenice n. L. 13 2 2 9 15:33 8