Tým pod vedením Václava Hospodky posbíral na podzim třiadvacet bodů a na vedoucí Ústrašín ztrácí pět bodů. „Podzimní část byla poměrně úspěšná. Myslím si, že to předčilo očekávání. V přípravě to spíše vypadalo na druhou polovinu v tabulce,“ tvrdí Hospodka. „Kdyby ovšem všichni poctivě trénovali, tak to mohlo být ještě lepší,“ dodává jedním dechem.

Největší překvapení: standardky Baráka

Věžnický tým byl většinu podzimu nenápadný, nelákal příliš pozornosti, ale dokázal podávat vyrovnané výkony doma i venku. O tom svědčí i tabulka doma/venku, v obou je Věžnice na pátém místě. „Samozřejmě někdy jsme měli i trochu toho fotbalového štěstíčka, ale v některých zápasech i smůlu,“ usmíval se Hospodka.

Ten se opíral především o výkony Petra Baráka. „Pro mě je to největší překvapení. Je nebezpečný zejména ze standardek. Minulou sezonu je nezahrával, ale letos se jich chopil parádně. Což dokazuje i to, že je nejlepší střelec týmu a hodně jich dal právě ze standardních situací,“ přibližuje věžnický šéf lavičky.

Naopak Hospodka je zklamaný z výkonů některých hráčů. „Nebudu konkrétní, ale někteří zneužívají svého talentu a neodvádí sto procent,“ postěžoval si.
Čtvrtý tým I. A třídy si nyní užívá volna. „Do konce prosince máme volno, aby si kluci odpočinuli a doléčili různá zranění. V lednu se budeme scházet na nějaké báčko a podobně a od konce ledna už začneme trénovat naostro,“ říká Hospodka. „Zvolíme stejný model přípravy jako vloni, ten se nám vyplatil,“ dodal.

A jaký budou mít na jaře ve Věžnici úkol? „Od vedení nic vytyčeného nemám. Záchranářské boje nás asi nečekají, takže bych chtěl začít zapracovávat mladé hráče. Trochu naši sestavu okysličit, aby se mladí pomalu vystřídali ty starší,“ uzavřel věžnický kouč.