Ždírec vyválčil cennou remízu s třetiligovou rezervou Jihlavy 2:2. „Před zápasem jsme měli problémy dát dohromady vůbec jedenáct lidí,“ postěžoval si nový hlavní trenér divizního celku Marek Štukhejl. „Máme úzký kádr a k tomu se ještě přidaly nemoci a studijní povinnosti hráčů, proto jsme nakonec museli povolat i Kučeru a Černocha,“ vysvětluje Štukhejl.

Nicméně Ždírec dokázal s jihlavskou juniorkou sehrát vyrovnaný zápas. „Byla to otevřená partie a troufnu si říct, že jsme si vytvořili i více šancí. Na druhou stranu na soupeři bylo vidět, že je unavený z náročné přípravy. Toho jsme samozřejmě chtěli využít,“ všiml si ždírecký šéf lavičky. „Náš herní projev byl dobrý, byl jsem s ním spokojený. A výsledek? Na tom v této fázi přípravy vůbec nezáleží,“ dodává.

Slovan dohrával o deseti

To brodský Slovan narazil na rakouského soupeře, střetnul se totiž se Schweigertem. „Byl to nesmírně kvalitní soupeř. Na začátek přípravy splnil zápas očekávání,“ prohlásil trenér Slovanu Leoš Mitas.

Ten měl rovněž velké problémy se sestavou. „Bylo nás jedenáct a druhý brankář. V průběhu zápasu se zranil Zeman, proto jsme dohrávali o deseti. Navíc Mišta s Hánělem měli zdravotní problémy, takže nemohli hrát naplno,“ popisuje strasti s kádrem Mitas.

Slovan ve hře vyzkoušel i novou akvizici – přibyslavského Miloše Krčála. „Utkání splnilo účel. Ukázalo nám to určité věci, na které se v přípravě zaměříme,“ uvědomuje si brodský trenér.

Brodský Herálec se v rámci humpoleckého Bernard Cupu střetnul s Pelhřimovem B. Suverénu I. B třídy nakonec podlehl 0:1. „S výsledkem ani herním projevem nejsem příliš spokojený. Žádné závěry z toho ale nevyvozuji, protože je teprve začátek přípravy,“ hlásí hrající kouč Herálce Petr Kuchta. „V zápase dostali prostor i hráči širšího kádru,“ dodal herálecký trenér.
Herálec je v náročné kondiční přípravě, a to se i projevilo na hře. „Únava z náročné přípravy byla znát. Navíc to bude chvilku trvat, než se vše doladí. Předvedená hra nenaplnila moje představy, ale máme na dopilování ještě spoustu času,“ prohlásil Kuchta.