Ten přes zimu převzal tým po Richardu Zemanovi, který se rozhodl rezignovat, když vedení Ždírce snížilo rozpočet. „Právě bezstarostnost a to, že nejsme od vedení nikam tlačeni, by mohlo být naší největší výhodou. Můžeme hrát naprosto v klidu. Navíc v šatně se utvořila skvělá parta kluků,“ upozorňuje Štukhejl.

Po vašem příchodu jste změnil styl hry týmu. Co to znamená?
Uzpůsobili jsme rozestavení i celkový styl současnému kádru. Hlavně chceme praktikovat bezstarostný fotbal a účinkování v divizi si na jaře co nejvíce užít.

Ale konkrétně v čem je nejzásadnější změna?
Ve Ždírci se dosud nepraktikovala zónová obrana, nyní tak chceme bránit. Dále chceme soupeře přečíslovat ve středu hřiště a budeme hrát jen na jednoho hrotového útočníka. Myslím si, že tento styl bude i atraktivní pro diváky.

Máte poměrně úzký kádr, nemáte z toho trochu obavy? Přeci jenom zranění, tresty a podobné věci ke sportu patří.
Během zimy jsme přivedli některé hráče. Uplatnili jsme kvalitu před kvantitou. Určitě je pravda, že máme vůbec nejužší kádr v celé divizi, ale snažíme se dělat preventivní opatření, abychom zraněním předcházeli. Další věcí je finanční stránka. Vedení mi nastínilo finance v klubu, a i z tohoto důvodu jsme si nemohli příliš vyskakovat.

Máte za sebou přípravu, jaké má váš tým slabé a silné stránky?
Určitě nějaké slabiny jsou, ale není vhodné je veřejně prezentovat. Naší silnou stránkou je to, že budeme hrát bezstarostně a volnomyšlenkářsky. Tým je skvělá parta, což by se mělo odrazit i na hřišti. Hráči už jsou po zimě nedočkaví, plní energie, tak doufám, že to přenesou i na hřiště.

Přeci jenom nepřivedl byste rád ještě na poslední chvíli nějakou posilu?
Posily sice máme vytipované, ale kádr už je uzavřený. A už si ani nemůžeme dovolit nikoho přivést. Špička divize je trochu na jiné úrovni než my, s ní se nemůžeme srovnávat, ale určitě tam jsou týmy, které můžeme porážet.

První zápas jara vás čeká v Boskovicích, jaký očekáváte zápas?
Jak jsem naznačil, očekávám, že hráči do utkání vstoupí s elánem. Už jsou nedočkaví. Kluci během přípravy pochopili nový systém a do zápasu dají úplně vše. Rozhodně se nebojíme, jedeme se pro tři body.

Když se ohlédnete za zimní přípravou, co přinesla?
Hlavně nevyrovnané výkony. Hned v několika zápasech jsme nastoupili jen v jedenácti lidech bez možnosti střídání, což rozhodně nebylo ideální a na některých výsledcích se to promítlo. Každý přátelský zápas jsme zaměřili na nácvik určitých situací, proto jsme rozhodně nehráli na výsledek.

SK DEKORA ŽDÍREC N. D.

• Brankáři:
Milan Žďánský (1981), Jakub Žďánský (1986). Obránci: Radek Kolouch (1982), Pavel Klupka (1984), Michal Sobotka (1986), Petr Takács (1988), Petr Carda (1986). Záložníci: Jiří Smejkal (1988), Zdeněk Chmelík (1988), Tomáš Hromádka (1989), Lukáš Blažek (1987), Petr Čalkovský (1978), Tomáš Šnobl (1983), Roman Mareš (1975). Útočníci: Tomáš Máša (1976), Petr Hanousek (1985).
• Trenér: Marek Štukhejl, vedoucí mužstva: Jaroslav Otradovský.
• Příchody: Zdeněk Chmelík (hostování z Hlinska), Petr Takács (hostování z Polné), Tomáš Hromádka (hostování z Chotěboře), Milan Žďánský, Jakub Žďánský (oba hostování z Třemošnice).
• Odchody: Miroslav Kysilko (hostování Skuteč), Luděk Procházka (ukončeno hostování z Jihlavy), František Hanovec (ukončeno hostování z AFK Pardubice), Michal Buriánek (ukončeno hostování z Tesly Pardubice), Jan Hlavoněk (ukončeno hostování z Jihlavy).
• Výsledky v přípravě: Světlá nad Sázavou 2:1, Jihlava B 2:2, Chrudim 2:5, Bystřice 2:0, Humpolec 3:0, Havlíčkův Brod 1:1, Kolín 0:3, Stolany 2:0.

Zatím vše bez problémů klape, hlásí ždírecký špílmachr

Výběr trenéra Marka Štukhejla se bude i na jaře opírat zejména o výkony špílmachra Petra Čalkovského. A i on by rád svým dílem přispěl k co nejlepším výsledkům Dekory. „Uvidíme, jak se finanční krize podepíše na ostatních klubech v divizi. U nás nastaly určité změny, ale ne zase tak velké,“ prozradil ždírecký kapitán.

Největší změna proběhla na trenérském postu, kdy Richarda Zemana vystřídal na pozici hlavního kouče jeho asistent Marek Štukhejl. „Nový trenér praktikuje jiný styl, jsou i jiné tréninky, ale myslím si, že to zatím vše bez problémů klape,“ prozradil Čalkovský.

Hlavní zbraní Dekory bude především záložní řada, ve které nastupují kromě Čalkovského i další opory týmu Tomáš Šnobl či Roman Mareš. „Určitě v záloze bychom mohli soupeře přehrávat,“ přikyvuje ždírecký kapitán.

První zápas čeká na Dekoru v Boskovicích. „Když budu mluvit za trenéra, tak tam jedeme vyhrát,“ usmívá se Čalkovský.
„Já příliš nevím, co od nich očekávat, protože na podzim jsem proti nim nehrál. Uvidíme, jak se finanční krize promítla do ostatních klubů,“ dodává.