Jeho svěřenci o víkendu zavítají k jarní premiéře na trávník Habrů. „Bude to nesmírně těžké utkání. Navíc uvidím, v jaké budeme hrát sestavě. Čurda má distanc, Barák je zraněný a další dva hráči jsou v zaměstnání,“ vysvětluje Hospodka. „Bod by byl pro nás určitě dobrý,“ dodává.

Věžnice je jedním z týmů, kterých se první jarní kolo netýkalo. Zápas s Pacovem totiž odložila. „Nemyslím si, že to bude hrát nějakou roli. Místo utkání jsme měli trénink na umělce,“ prozradil Hospodka.

Chotěboř čeká domácí utkání s Dobronínem, jenže bude muset využít azylu na umělé trávě v Havlíčkově Brodě. Trenér Chotěboře Petr Kolář v tom však vidí pro svůj tým výhodu. „Dovolím si tvrdit, že nám umělka více vyhovuje, i když je hodně tvrdá. Je to samozřejmě rozdílné, než na přírodním povrchu,“ poukazuje kouč Chotěboře.

„Dobronín hraje o záchranu, bude to těžké, ale měli bychom uspět. Pokud navážeme na utkání s Janovicemi, tak se zápasu neobávám,“ řekl k utkání Kolář.

Přibyslav chce udolat lídra

Nejtěžšího soupeře bude o víkendu hostit Přibyslav, která přivítá vedoucí tým I. A třídy Speřice. „Bude to těžký zápas, ale Speřice chceme porazit. Každý chce vyhrát nad prvním,“ usmívá se trenér Přibyslavi Vítězslav Machatka.

Přibyslav je jedním z týmů, který měl první jarní zápas odložen. „Docela mě to mrzelo, protože po přípravě jsme byli dobře rozehraní. Uvidíme, jestli to naši formu nabourá,“ krčí rameny Machatka.

Zbývající tři zástupci Havlíčkobrodska v I. A třídě hrají utkání venku. Dlouhá Ves vyráží do Kamenice, Štoky do Žirovnice a Ledeč si bude chtít spravit chuť proti Janovicím.

Chotěboř bude hrát v Brodě
Pokud chtějí příznivci chotěbořského fotbalu vidět domácí jarní premiéru I. A třídy s Dobronínem, musí přijet do Havlíčkova Brodu. Vedení fotbalového oddílu nechce poničit trávu na letním stadióně, kde je plocha ještě podmočená, a tak střetnutí s Dobronínem se bude hrát dnes od l5.30 na umělé trávě v Havlíčkově Brodě.

(jh, sal)