HERÁLEC – OKŘÍŠKY 2:1
Do patnácté minuty to byla vzájemná oťukávaná. Až teprve po čtvrthodince hry poprvé zahrozili domácí, Mašek vystřelil z hranice vápna, jeho střela však mířila těsně vedle.

Další slibnou příležitost měl Luboš Stojan, který vyzkoušel brankáře Fialu z úhlu, ten však vytáhl na roh. Ve 24. minutě šokoval domácí diváky Ježek, který namířil přízemní trestný kop za Březinova záda. Ve zbytku poločasu se snažil Herálec o vyrovnání, ale marně.

Druhý poločas byl dlouhou dobu boj. V 63. minutě však Herálec zaútočil po levé straně, centr prošel až do vápna a Luboš Stojan i s trochou štěstí srovnal – 1:1.

Vyrovnávací gól pokropil Herálec živou vodou. A vytvořil si mohutný tlak, ze kterého padl také druhý gól. Pátek ve skrumáži opět šťastně zvýšil na 2:1.
I po druhé brance se Herálec dostával do šancí, svůj náskok ale vedení nezvýšil. Když ani Okříšky si už žádnou šanci nevypracovaly, zůstaly důležité tři body v Herálci.

„Odehráli jsme dobrý první poločas. Ve druhém poločase jsme přenechali iniciativu domácím, což se nám vymstilo. Herálec se vrátil do zápasu šťastnými brankami,“ uvedl po zápase trenér Okříšek Martin Mašek.

„První poločas jsme odehráli zakřiknutě, soupeř nás přehrál. Inkasovali jsme po naprosto zbytečné chybě. O přestávce jsme si to vyříkali a ve druhé půli jsme začali hrát a předvedli jsme dobrý výkon, navíc jsme dokázali nepříznivý výsledek otočit,“ zhodnotil domácí hrající kouč Petr Kuchta.

Góly: 63. L. Stojan, 68. Pátek – 24. Ježek. Rozhodčí: Straka. ŽK: 3:2. Diváci: 150. Poločas: 0:1. Herálec (HB): Březeina – Paclík, Ganobjak, Kuchta, J. Stojan – Hrala, Mašek, Král, Hrala – Pěnička (33. J. Pátek, 90. Komůrka), L. Stojan (88. Kříž). Okříšky: Fiala – Večeřa, Zeman, Netolička (79. Jeřábek), Ježek – Široký (66. Jůza), Malý, Voda, Dočkal (62. Jančok) – Valenta, Kotrba. Nejlepší hráči: Filipský, L. Stojan – Ježek.

Příští kolo: Hartvíkovice - Velká Bíteš, Vrchovina - Polná, Jemnicko - Jaroměřice nad Rokytnou, Světlá nad Sázavou - Třebíč B, Bystřice nad Pernštejnem - Nová Ves, Moravské Budějovice - Herálec (HB), Okříšky - Pelhřimov, Havlíčkův Brod - Humpolec.